archive24 Shkurt, 2021 - 15:06

Lajme

3 të vdekur dhe 461 raste të reja me koronavirus në Kosovë

319 TË SHËRUAR DHE 461 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 3.138 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 461 raste pozitive....
Lajme

Këta janë 12 personat e arrestuar në aksionin e Policisë së Kosovës

12 persona janë arrestuar deri më tani gjatë aksionit të Policisë së Kosovës në Ministrinë e Bujqësisë dhe zyrat e kësaj ministrie në Prishtinë, Gjilan, Istog dhe Lipjan, raporton Gazeta Sinjali. Përveç kryeshefit në detyrë të Agjencisë për Zhvillimin e Bujqësisë, Agim Nuhës, në këtë aksion u arrestuan edhe: 2....
Lajme

Ku u gjetën çantat me para gjatë aksionit të sotëm të Policisë?

Drejtori ekzekutiv i Institutit të Kosovës për Drejtësi (IKD), Ehat Miftaraj, ka komentuar, ka thënë se në dy valixhet që janë konfiskuar sot në aksionin e policisë që u zhvillua në Ministrinë e Bujqësisë, ka qindra mijëra euro, shkruan Gazeta Metro. Ehat Miftaraj përmes një postimi duke thënë se në...
Lajme

Hykmete Bajrami jep dorëheqje nga pozita e ministres së Financave

Hykmete Bajrami, ka dhënë dorëheqje nga pozita e ministres në detyrë të Financave, shkruan Gazeta Sinjali. Lajmin për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar vetë ministrja Bajrami. “Nuk kam dhënë dorëheqje nga LDK. Sot, me kërkesë timen jam liruar nga detyra e ministres së Financave (në detyrë)”, tha ajo....
Lajme

Aksident i rëndë në Veternik, 4 të lënduar dërgohen në QKUK

Katër persona janë lënduar si pasojë e një aksidenti mes dy automjeteve në lagjen “Veternik” në Prishtinë, sot rreth orës 08:30 të mëngjesit. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci, i cili tha se të lënduarit janë dërguar për tretman mjekësor në QKUK. “Rreth...
Lajme

Duda Balje ka një kërkesë për liderët kosovarë

Kryetarja e Unionit Socialdemokrat, Duda Balje, po thotë se ka paralajmëruar për planin e Listës Serbe që të ketë më shumë deputetë nën kontroll në Kuvend, por se tanimë plani thuajse është realizuar. Por, sipas saj ky nuk është i vetmi rrezik për Kosovën që po vjen nga Lista Serbe....
Sporti

Anthony Joshua apo Tyson Fury, kush do ta fitojë meçin?

Andy Ruiz Jr, ish-kampion i botës në peshën e rëndë, mendon se Tyson Fury do ta fitojë duelin ndaj Anthony Joshua, një sfidë që pritet të zhvillohet këtë verë dhe do të unifikojë titujt kampionë bote të këtij divizioni. Sipas Ruiz, i cili i ka 33 fitore, 2 humbje në...
ShowBiz

Robert Berisha rrëfen si fitoi nënshtetësinë amerikane

Këtë edicion të fundit të Prive, Robert Berisha ishte i ftuar për të rrëfyer “5 datat” e tij më të rëndësishme. Tregon se si ja doli të udhëtonte për në Amerikë pas luftës, një incident kur përfundoi i burgosur në Gjermani, dhe një nga gëzimet e tij më të mëdha...
1 2 3 4
Page 3 of 4