archive24 Shkurt, 2021 - 21:02

Lajme

“Do ta zhdukim varfërinë dhe do ta luftojmë korrupsionin”

Lëvizja Vetëvendosje, në një postim në Facebook, ka thënë se përafërsisht 100,000 qytetarë të Kosovës jetojnë me më pak se 1 euro në ditë, njofton GazetaBlic. Krejt kjo, siç citohet në postim, vjen si rezultat i drejtpërdrejt i korrupsionit dhe keqmenaxhimit. ”Përafërsisht 100,000 qytetarë të Kosovës jetojnë me më pak...
Op/Ed

Ofshama e hijes e Ibrahim Berishës

Nga Bujar Tafa Kur e lexon librin e fundit me poezi të Ibrahim Berishës “Ofshama e hijes”, pikësëpari e vëren se këto poezi nuk janë të shkruara që të lexohen e të kuptohen prej masave të gjera të lexuesve. Pra nuk janë poezi, t’i quajmë ashtu, populiste. Poezia e Ibrahim...
Lajme

Nesër Kosova mbushet me helikopterë të KFOR-it, zbulohet arsyeja

Nesër KFOR-i do të zhvillojë një stërvitje rutinore trajnimi që përfshinë helikopterë të shumtë në të gjithë Kosovën. Lajmi u bë i ditur përmes një njoftimi dërguar mediave. “KFOR-i do të zhvillojë një stërvitje rutinore trajnimi që përfshinë helikopterë të shumtë në të gjithë Kosovën gjatë ditës së nesërme, me...
ShowBiz

Arta Nitaj nuk ju lë ta harroni, pozon pa sytjena

Ish-aktorja e serialit “O sa mirë”, Arta Nitaj, vazhdon të marrë vëmendjen me pozat e saj. Së fundmi, ajo ka postuar një fotografi në rrjetet sociale ku përsëri u bë kryqendra e mediave rozë, shkruan GazetaBlic. Arta shfaqet pa sytjena, dhe pa dyshim kjo tërheqi vëmendjen e ndjekësve. Kujtojmë se,...
1 2 3 4
Page 2 of 4