archive23 Shkurt, 2021 - 10:54

Sporti

A do të bëhet trajner i Kosovës Arsene Wenger?

Kohët e fundit ka pasur shumë spekulime rreth një takimi mes Presidentit të Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi dhe trajnerit legjendar, Arsene Wenger. Mediat lokale pas një foto të publikuar së bashku në Doha të Katarit, shkruanin se Ademi ka biseduar me ish-trajnerin e Arsenalit për ta ulur...
Lajme

Njoftim me rëndësi nga Zvicra

Zvicra ka aprovuar 1.5 milionë kërkesa për rimbursime të biletave të “djegura” për klientët e tyre që nga muaji janar i vitit 2020. Pandemia ka bërë që të anulohen mijëra fluturime dhe që milionë njerëz të humbasin fluturimet në shtetet e tjera. Në 1.5 milionë kërkesa, Zvicra tani u ka...
Lajme

Bekë Berisha: Vetëvendosja fitoi me dezinformata dhe mashtrim

Kandidati për deputet i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Bekë Berisha, i ka komentuar rezultatet zgjedhore të 14 shkurtit. Berisha tha se të gjitha partitë përjetuan rënie përveç Lëvizjes Vetëvendosje. Sa i përket AAK-së ai tha se janë në nivelin e njëjtë të votave. “Ky ishte një trend tek të...
Lajme

Rasim Selmanaj jep dorëheqje nga strukturat drejtuese në AAK

I zhgënjyer me performancën e AAK-së në zgjedhjet e 14 shkurtit është edhe Rasim Selmanaj. Si pasojë, ai ka dhënë dorëheqje nga të gjitha strukturat e kësaj partie. “Është e vërtetë që kam dhënë dorëheqje nga strukturat e AAK-së, ky më shumë është një reflektim dhe zgjenjim me rezultatin e...
1 2 3 4
Page 4 of 4