archive23 Shkurt, 2021 - 11:58

Fun

Lopa hyn në spital dhe sulmon pacientët

Një lopë e arratisur hyri brenda një spitali dhe sulmoi pacientët, rrëzoi karriget dhe shkaktoi panik të përgjithshëm. Video nga korridori tregon se si kafsha hyri brenda dhe filloi të vraponte përreth, si një dem në një dyqan kinez më 13 shkurt. Një grup njerëzish brenda vrapuan në një cep...
ShowBiz

Lajmërohet Fero pas lajmit për shtatzëninë e Arbenitës

Babai i ardhshëm ka bërë një paraqitje së fundmi në rrjete sociale. Mbrëmjen e kaluar modelja e njohur Arbenita Ismajli tashmë edhe bashkëshortja e reperit të njohur Fero, dha një lajm mjaft emocionues, shkruan lajmi.net. Përmes një postimi në rrjete sociale ajo ka konfirmuar pritjen e ëmbël, duke shkruar: “Jam...
Biznes

Kështu u bë zbulimi i naftës në Kuvajt 83 vite më parë

Burimet e para të naftës në Kuvajt janë zbuluar më 23 shkurt të vitit 1938, duke e bërë këtë shtet si njërin ndër pesë vendet më të pasura në botë. Kuvajti ka rezerva të naftës së papërpunuar 104000000000 fuçi (15 km³), e cila vlerësohet të jetë 10% e rezervave botërore....
Lajme

KEDS ka një njoftim të rëndësishëm për qytetarët

KEDS’i ka njoftuar konsumatorët për ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve në rrjet. Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet: Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Pejë 1. TS 110/35/10 kV Peja 1 do të ndërprehet: Dalja 10kV Fabrika e Birrës (kodi: 50054001) prej orës 10:00 deri në...
Lajme

Fillojnë shkarkimet në PDK

Lulzim Shoshi është shkarkuar nga pozita e kryetarit të degës së PDK-së në Istog. Të shkarkuar poashtu janë edhe një pjesë e kryesisë. E pozita e të parit të PDK-së në Istog tashmë ka mbetur në duar të Këshillit të partisë. 02 Press mëson se Shoshi është shkarkuar si pasojë...
Tech

Kallashnikov sjell pushkën e re moderne

Grupi “Kallashnikov”, që prodhon pushkën e famshme automatike AK-47, ka zbuluar një pushkë të re moderne, që pretendohet të bëjë për vete të rinjtë e mijëvjeçarit të ri, të quajtur “Generation Z”, të cilët nuk rrinë dot pa teknologjinë. Pushka gjysmëautomatike shotgun, e quajtur “MP-155 Ultima”, është e pajisur edhe...
Lajme

Kush duhet të zgjedhet i pari, Presidenti i ri apo Kryeministri?

Ndërkohë që pritet certifikimi i rezultatit të zgjedhjeve në Kosove një tjetër debat është ndezur mes partive politike dhe njohësve të ligjeve e kushtetutës. Pyetja është: Kush duhet të zgjidhet i pari Kryeministri apo Presidenti? Për këtë çështje, juristi Kushtrim Palushi u shpreh se Kushtetuta e Kosovës nuk e përcakton...
1 2 3 4
Page 3 of 4