archive23 Shkurt, 2021 - 18:42

Op/Ed

Moçal – VAR, kombinim fantastik nga edicioni i ardhshëm në Superligë

Shkruan: Ylber Kelmendi Edhe pse kanë kaluar 20 vite nga lufta, infrastruktura sportive vazhdon të mbes në gjendje shumë të rëndë. Ani pse aty-këtu janë bërë disa intervenime, sportistët tanë ende vazhdojnë t’i zhvillojnë aktivitetet e tyre sportive në kushte jo fort të mira, ndonëse mund të thuhet se janë...
ShowBiz

Kështu duket Loredana e “zheshur” nga grimi

Reperja e njohur, Loredana është komentuar shumë shpesh rreth pamjes së saj, sidomos sa i përketë fytyrës dhe së fundmi ajo postoi një fotografi në të cilën u shfaq pa asnjë pikë grimi, transmeton Gazeta Metro. Ajo dhe Mozzik së bashku me vajzën e tyre kanë kaluar disa ditë pushimi...
Lajme

4 të vdekur dhe 368 raste të reja me koronavirus në Kosovë

241 TË SHËRUAR DHE 368 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 2.843 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 368 raste pozitive....
Lajme

Zafa nuk i ndahet fesë, citon shokun e profetit Muhamed

Zyrtari i NISMA-s së Fatmir Limajt, Zafir Berisha, nuk ka arritur të futet në Kuvend si deputet meqë partia e tij nuk e ka kaluar pragun. Për këtë mossukses në zgjedhje Berisha në vazhdimësi ka tentuar te gjejë fajtorin. Ai vazhdimisht ka atakuar tek Lëvizjen Vetëvendosje duke thënë se kjo...
Lajme

Momenti kur një qytetar arrestohet nga Policia e Kosovës

Një person është ndaluar dhe më pas arrestuar nga Policia në Klinë. Rasti ka ndodhur sot rreth orës 11:00 në qendër të qytetit. Portali Klina.info raporton se i njëjti u arrestua për shkak të mosmbajtjes së maskës. Më poshtë keni momentin e arrestimit të qytetarit nga Policia e Kosovës....
Lajme

Njoftim më rëndësi për personat e papunë!

Me qëllim të shtimit të përkrahjes për punëkërkuesit në Kosovë si dhe në përpjekje për të lehtësuar barrën e punëdhënësve të sektorit privat në vend, Agjencia e Punësimit e Republikës së Kosovës (APRK) njofton për hapje të thirrjes publike për përfitim nga Programi i Masave Aktive të Tregut të Punës....
Lajme

39-vjeçarja rrëfen se si kunati e nxorri nga shtëpia

Një 39-vjeçare nga fshati Dushk i Belshit ka rrëfyer peripecitë për vite me radhë me kunatin e saj, për shkak të shtëpisë së vjehrri i saj ua ka lënë trashëgimi. Në një intervistë në News24, 39 vjeçarja tregon se martua në një familje me tradita dhe u përkujdes për prindërit...
Lajme

Vjen një lajm i madh për vizat nga Parlamenti Evropian

Europarlamentari austriak, Lukas Mandl, ka njoftuar se në Komitetin për Punë të Jashtme të Parlamentit Evropian sot do të votohet Raporti për Kosovën, e ku sipas tij vizat dhe dialogu në mes të Kosovës dhe Serbisë janë dy temat qendrore, shkruan Gazeta Express. “Sot do të votojmë në Komitetin për...
Interesante

Testi i logjikës: Cilin numër ka mbuluar vetura?

Ky test me makinën do të vërë në vështirësi, sepse përgjigjja ka gjasë mos do të jetë ajo që menduat në fillim. Cili numër mungon? Numërimi nuk duket se ndjek një fije logjike ose progresive. Në fakt, numrat variojnë nga gjashtë deri në nëntëdhjetë e tetë, por duket se ndjekin...
1 2 3 4
Page 2 of 4