archive23 Shkurt, 2021 - 23:44

Lajme

Kështu u votuan kandidatët e PDK’së në Burojen e Hashim Thaçit

Më 14 shkurt janë mbajtur zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë. Edhe në fshatin Buroje të Skenderajt, qytetarët kanë pasur mundësinë që të votojnë në dy vendvotime. Në këtë fshat më së shumti u votua Partia Demokratike e Kosovës (PDK), parti e cila është themeluar nga Hashim Thaçi, I cili...
Lajme

Këta tre kosovarë do ta kalojnë gjithë jetën në burg

Shemsi Ferizi, Shefki Spahiu dhe Nuhi Mavroqani pritet që t’i kalojnë gjithë vitet e mbetura të jetës në burg. Ata janë dënuar me burgim të përjetshëm për vrasje. I pari është me aktgjykim të plotfuqishëm, derisa dy të tjerët janë në pritje të plotfuqishmërisë së aktgjykimit.. Gati gjashtë vite më...
Lajme

Përpos Spanjës e Francës, edhe këto shtete e kundërshtojnë njohjen dhe liberalizimin e vizave për Kosovën në PE

Përgjatë mbledhjes së Komisionit për politikë të jashtme të Parlamentit Evropian, ku u votuan amandamente të shumta në raportin për Kosovën të përgatitur gna Viola Von Cramon, Franca, Spanja dhe shtete të tjera dolën kundër proceseve të Kosovës. Në mesin e shumë amendamenteve të propozuara në raportin për Kosovën, kishte...
Lajme

KEDS’i ka një njoftim për qytetarët

KEDS’i ka njoftuar se edhe nesër do të ketë ndërprerje të rrymës në disa komuna. Arsyeja: Punime të domosdoshme për siguri të sistemit. Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet: 24.02.2021 Gjakovë 1. TS 110/10(20)kV Gjakova 2 do të ndërprehet: TS.10/04kV Shkolla e Muzikes (Kodi: 81000002006) prej orës 11:00 -11:15...
Lajme

“I kam vra dytë, unë i kam vra me dorën tem, për qata s’i kam asnjanin prind” dëgjohet t’i thotë policja Teuta Muliqi qytetarit derisa po ushtronin dhunë mbi të

Dy pjesëtarë të Poicisë së Kosocës kanë ushtruar dhunë fizike dhe psiqike e po ashtu kanë drejtuar ofendime të rënda ndaj një qytetari i cili po mbahej në stacionin e Policisë “Jugu” në Mitrovicë, raporton Gazeta Online Veriu.info. Qytetari i cili keqtrajtohet në stacion ishte lajmëruar në polici nga ish...
Lajme

Policia po e kërkon këtë person, reagon oda e mjekëve

Drejtoria rajonale e policisë në Gjakovë sot ka kërkuar ndihmën e qytetarëve të Republikës së Kosovës për kapjen e të kërkuarit Ramadan (Feriz) Sopaj, i lindur me 03.05.1955 nё fshatin Janqisht, Komuna e Malishevës, shkruan IndeksOnline. Ai është i dëuar me burgim prej 6 vitesh e 6 muaj për veprat...
1 2 3 4
Page 1 of 4