archive22 Shkurt, 2021 - 14:17

Lajme

Stafi “Trafikut Urban” gjen 40 euro, kërkon pronarin e tyre

Stafi “Trafikut Urban” në Prishtinë ka njoftuar se dikuj i kanë rënë 40 euro teksa ka udhëtuar me autobus urban. Sipas njoftimit bëhet e ditur se kondukteri këtë shumë e ka dorëzuar tek koordinatori i qarkullimit. Qytetari që dëshmon për linjën dhe kohën mund të kontaktoj Qendrën e Thirrjeve përmes...
ShowBiz

Ky është djali i Halil Kastratit me nuse

Halil Kastrati humanisti shqiptar në vitin 2019 kishte mbledhur shumë fytyra të njohura në dasmën e djalit të tij, Firdeusit. Derisa prezentë ishin edhe disa politikanë, në rrjete sociale u publikuan fotografi nga atmosfera në dasmë. Çifti, Firdeus Kastrati dhe gruaja e tij Blerina, janë aktiv në rrjete sociale, derisa...
Lajme

Ndahen 700 mijë euro shtesë për këtë kategori të punëtorëve

Qeveria Hoti javën e kaluar ka alokuar 700 mijë euro shtesë për zyrtarët policorë. Këto mjeta do t’u jepen 3.500 policëve, të cilët nuk kanë qenë të trajtuar me vendim paraprak, shkruan Gazeta Sinjali. Ministrja në detyrë e Financave, Hykmete Bajrami, ka deklaruar se këto mjete janë për 350 zyrtarë...
Lajme

Arjan Konomi: UÇK’ja në Evropë shihej si organizatë terroriste, ja si u kapa me politikanin italian live në emision më 1999

Arjan Konomi, opinionisti i emisionit më të ndjekur në Shqipëri, “Përputhen” që në Top Chanel ishte mysafir këtë të diel në emisionin shumë të shikuar në Kosovë, Kojshia Show, transmeton Korrespodenti. Ai në këtë emision rrëfeu për kohën e luftës në Kosovë sa kishte punuar si gazetar për mediat italiane...
Lajme

Zemaj flet për tre skenarët e IKSHPK’së: Kështu do të jenë shkalla e goditjes nga virusi dhe numri i vdekjeve

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj, në mbledhjen e sotme të Komitetit për Koordinim dhe Vlerësim të Situatës me COVID-19, ka folur për situatën epidemiologjike në vend, raporton Express. Zemaj tha se duke u bazuar në të dhënat e mbledhura nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publiken të Kosovës, gjendja...
Lajme

Kur pritet të arrijnë në Kosovë vaksinat anti-Covid?

Muaji shkurt ishte paralajmëruar si periudhë e arritjes së vaksinave të para kundër COVID-19 në Kosovë. Deri tani asnjë asnjë syresh nuk është siguruar. Megjithatë, Isme Humolli nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, i tha Zërit të Amerikës se dozat e para të vaksinave pritet të arrijnë javën e ardhshme ose...
Lajme

Zafir Berisha lajmërohet me një citat të profetit Muhamed

Nisma Socialdemokrate në krye me Fatmir Limajn nuk ka arritur që t’i sigurojë votat e mjaftueshme për të kaluar pragun zgjedhor në mënyrë që të sigurojnë ulëse në Kuvend të Kosovës. Zyrtari i këtij subjekti, Zafir Berisha është lajmëruar përmes Facebook-ut. Në këtë rrjet social ai ka publikuar një citat...
1 2 3 4
Page 3 of 4