archive22 Shkurt, 2021 - 19:38

Lajme

Këta persona do të vaksinohen të parët kundër COVID-19 në Kosovë

Kosova ende nuk është furnizuar me asnjë dozë të vaksinës kundër COVID-19, ndonëse shumë shtete tashmë kanë vaksinuar një pjesë të popullsisë. Dozat e para të vaksinave pritet të vinë nga COVAX, ndërsa me to do të vaksinohen punëtorët shëndetësorë e të moshuarit mbi 80 vjeç, personat e vendosur në...
Lajme

Ky është 18-vjeçari që vdiq nga COVID-19 sot!

Qamil Seiti nga Mamurrasi, ka humbur jetën në Spitalin Covid 2, pasi ishte infektuar me COVID. Siç duket dhe nga fotot i riu punonte në kuzhinë. 18-vjeçari kishte 100% të mushkërisë të prekur nga COVID kur ka mbërritur në spitalin “Shefqet Ndroqi” dhe kjo gjë ka bërë që i riu...
Lajme

Paralajmërohet rritje e rasteve të reja me COVID-19 në Kosovë

Institucionet përgjegjëse për menaxhimin e pandemisë së koronavirusit në Kosovë, rekomandojnë që të vazhdohet me respektimin rigoroz të masave kundër COVID-19 dhe kufizim të lëvizjes, pasi sipas parashikimeve, do të ketë rritje të rasteve të reja gjatë kësaj jave. Gjatë mbledhjes së Komitetit për koordinim dhe vlerësim të situatës me...
ShowBiz

Alberije Hadërgjonaj rrëfen se si e tradhtoi ish-bashkëshorti: Kishte para, normalisht që u tundua nga vajzat e bukura

Alberije Hadërgjonaj është ndër këngëtaret shqiptare që për vite me radhë është pëlqyer nga audience e gjerë. Ajo gjithmonë ka sjellë projekte të shumta muzikore, përfshirë këtu edhe bashkëpunime me emra të njohur. E ftuar në emisionin NIN, Albërija ka zbuluar të pathëna nga jeta e sa personale, përkatësisht rreth...
1 2 3 4
Page 2 of 4