archive21 Shkurt, 2021 - 23:55

Lajme

Vdes këmbësori që u godit nga automjeti sonte

Ka ndërruar jetë 67-vjeçari me iniciale V.A., i cili u godit nga një automjet sot në fshatin Shakovicë të Podujevës. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti. “Të nderuar ju njoftojmë se këmbësori V.A. mashkull 67 vjeç, i lënduar në aksident nuk ka arrit...
Lajme

Duda Balje ka një kërkesë për Albin Kurtin

Ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje, ka apeluar që të mbrohen vendet e garantuara për boshnjakët dhe komunitetet e tjera jo-shumicë në Kuvendin e Kosovës. Balje ka thënë se dikush po mundohet t’i uzurpojë vendet e garantuara me Kushtetutë të Republikës së Kosovës. Duda Balje u ka bërë thirrje...
Lajme

Arjan Konomi tregon një ngjarje rrëqethëse gjatë luftës në Kosovë, ja si e mban në mend Gani Gecin

Arjan Konomi, opinionisti i emisionit më të ndjekur në Shqipëri, “Përputhen” që në Top Chanel ishte mysafir këtë të diel në emisionin shumë të shikuar në Kosovë, Kojshia Show, transmeton Korrespodenti. Ai në këtë emision rrëfeu për kohën e luftës në Kosovë sa kishte punuar si gazetar për mediat italiane...
ShowBiz

Arjan Konomi me lot në sy tregon se si Albin Kurti i shpëtoi jetën nga serbët, ja si ndodhi ngjarja

Arjan Konomi, opinionisti i emisionit më të ndjekur në Shqipëri, “Përputhen” që në Top Chanel ishte mysafir këtë të diel në emisionin shumë të shikuar në Kosovë, Kojshia Show, transmeton Korrespodenti. Ai në këtë emision rrëfeu për kohën e luftës në Kosovë sa kishte punuar si gazetar për mediat italiane...
Lajme

Zeka: Baton Haxhiu ka qenë i intervistuar nga Gjykata Speciale, le të tregojë para opinionit se kur ka qenë dhe çka është pyetur

Gazetari dhe analisti i njohur, Milaim Zeka, në një intervistë dhënë për “Syri TV”, duke folur për publikimin e dosjeve nga media e Baton Haxhiut, ka treguar për herë të parë për opinionin e gjerë se i intervistuar nga Gjykata Speciale ka qenë edhe vetë Baton Haxhiu. “Në këto dosje...
Lajme

Mot pranveror gjatë kësaj jave, temperaturat deri në 17 gradë

Java e fundit e muajit shkurt do të karakterizohet me mot kryesisht pranveror. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës kjo situatë e krijuar meteorologjike vie si rezultat i masave të fuqishme ajrore me presion të lartë atmosferik. Siç njofton IHMK, mëngjesi i së hënës do të jetë me ngrica të lehta,...
Lajme

Kaq vota mori gruaja e Adem Mikullovcit në Mitrovicë

Pjesë e listës së Lëvizjes Vetëvendosje për deputetë ishte edhe gruaja e aktori dhe ish-deputetit të ndjerë, Adem Mikullovci, Lumnije Mikullovci. Ajo kishte numrin 84 në listën e Lëvizjes Vetëvendosje. Por, sa vota mori Lumnije Mikullovci në qytetin e Mitrovicës? Indeksonline mëson se ajo ka marr vetë 86 vota në...
1 2 3
Page 1 of 3