archive20 Shkurt, 2021 - 12:08

Lajme

Besa Ismaili e PDK-së mbet jashtë Kuvendit

Ish-deputetja e PDK-së, Besa Ismaili, ka njoftuar se nuk do të jetë pjesë e Kuvendit në legjislaturën e re. Ajo tha se do të vazhdojë të punojë në synimet e saj për të drejtat e njeriut. “Një betejë e humbur për mua nuk është një luftë e humbur. Një kauzë...
Biznes

Bitcoin thyen të gjitha rekordet në treg

Kriptovaluta më e popullarizuar në botë, Bitcoin, ka arritur përsëri vlerë rekorde të shtënën në tregun aziatik. Vlera e kësaj valute shkoi në 56.620 dollarë, duke shkaktuar rritje për 18 për qind vetëm brenda një jave e 92 për qind vetëm gjatë vitit 2021, shkruan Reuters. Kriptovaluta e famshme u...
Lajme

Vdes ish-ushtari i UÇK’së

Ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Agim Ferati, nga Mitrovica ka ndërruar jetë të premten. Ferati ishte pjesë e brigadës 141 “Mehë Uka” të Shalës së Bajgorës. Varrimi i tij do të bëhet të dielën në varrezat e dëshmorëve në fshatin Shipol të Mitrovicës. Familjarët e tij kanë bërë të...
Lajme

Aksident i rëndë në Drenas, lëndohen dy persona

Një aksident trafiku mes dy automjeteve ka ndodhur sot në rrugën Drenas – Komoran, me ç’rast kanë mbetur të lënduar dy persona. Lajmin e ka konfirmuar Policia e Kosovës dhe kanë njoftuar se të lënduarit janë dërguar për trajtim mjekësor. “Rreth orës 07:00, në rrugën Gllogovc – Komoran (Fsh. Zabel...
Lajme

Shtohen variantet e reja të COVID-19 në Evropë

Vendet e Evropës Qendrore kanë paralajmëruar për një rritje të COVID-19 të premten për shkak të zbulimit të varianteve të reja. Rajoni, i cili përfshin vende të tilla si Republika Çeke, Hungaria, Polonia dhe Sllovakia filloi të goditej rëndë kur vala e dytë e infeksionit u shpalos në të gjithë...
1 2 3
Page 3 of 3