archive19 Shkurt, 2021 - 20:49

Lajme

Albin Kurti tregon se kur do të formohet Qeveria e re

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti i shoqëruar nga kandidati për deputet Avni Dehari kanë pritur në një takim ambasadoren e Maqedonisë së Veriut në Kosovë, Shpresa Jusufi. Në këtë takim Kurti përveç që ka falënderuar ambasadoren për urimin pas rezultatit zgjedhor, ka nda bindjen e tij se qeveria do të...
Lajme

Jeta luksoze ‘tradhton’ 4 kriminelët

Policia e Financave në Torino kreu operacionin “Shah mat mbreti” (Scacco al Re), kundër 4 personave me origjinë nga Shqipëria. Ato ishin përfituar përmes pastrimit të parave me origjinë nga krimet, përmes blerjes dhe menaxhimit të një zinxhiri aktivitetesh tregtare dhe ekonomike, duke kryer konfiskime të asete për mbi 6...
Lajme

Nëse e shihni këtë person lajmërojeni Policinë e Kosovës

Policia e Kosovës – Drejtoria rajonale e policisë në Pejë, bazuar në ligj për publikimin e fotos me shënime të tjera të personit të kërkuar më urdhëresë të Gjykatës Themelore në Pej me qëllim lokalizimin dhe rrjedhimisht arrestimin e tij, lëshon: Kërkesë për bashkëpunim me qytetarët. Personi i kërkuar është:...
Lajme

10 të vdekur nga koronavirusi në Kosovë, 340 të infektuar

10 persona kanë vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Kosovë, ndërsa 340 kanë rezultuar pozitivë. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se janë kryer 2.715 testime. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prishtinë 3 raste (67, 80, 55 vjeç), Prizren 2 raste (54, 46 vjeç), Rahovec...
1 2 3 4
Page 2 of 4