archive19 Shkurt, 2021 - 22:45

Lajme

Zyrtare: Ky është kandidati për kryetar të LDK’së

Anton Quni nga LDK’ja ka deklaruar se do jetë kandidat për postin e kryetarit të LDK’së. Quni e ka konfirmuar kandidaturën në emisionin ‘Pressing’ në T7, teksa ka thënë se do ta rikthejë votuesin e LDK’së. “Jam kandidat për kryetar të LDK’së. Janë shumë arsye e faktorë pse kam vendosur...
Lajme

Ja kur formohet Qeveria e re e Kosovës

Fundi i marsit mund të jetë datë për formimin e qeverisë së Lëvizjes Vetëvendosje, ende nuk ka emra për ministra. Kanë kaluar pesë ditë prej që Kosova përfundoi procesin zgjedhor. Prej këtyre zgjedhjeve të parakohshme parlamentare parti me fitore bindëse ka dalë Lëvizja Vetëvendosje. E kjo i hapi rrugë edhe...
Lajme

Detaje të reja nga aksidenti i punëtorit në vendin e punës në Prishtinë, kjo është gjendja e tij shëndetësore

Punëtori është jashtë rrezikut për jetë ndërsa Inspektorati i Punës është duke vazhduar hetimet për rastin. Zyrtarë të Policisë së Kosovës po ngjiten shkallëve. Në të njëjtën formë një punëtor në Prishtinë, u rrëzua, prandaj ata po hetojnë rastin. Afër objektit të 40-katëshes në Dardani, një person rreth të dyzetave,...
Lajme

“Unë kurrë s’do bëja koalicion me Kurtin, ai e ka fitu garën dhe ai le të ballafaqohet me ato që ka qenë gjithmonë kundër”

Anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Sami Lushtaku, ka treguar nëse partia e tij e konsideron të mundshëm një koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje. Ai është shprehur kategorikisht kundër një marrëveshjeje bashkëpunimi me partinë e Albin Kurtit, por thotë se ky është vetëm mendim i tij personal dhe jo...
Lajme

Ismaili: Thaçi më nxiti që të futem në politikë

Fisnik Ismaili i njohur për publikun e gjerë u bë në shkurt të vitit 2008 kur Kosova shpalli pavarësinë. Ai ishte krijues i monumentit “Neë Born”. Në “Dhoma e Rrëfimit” Ismaili ka treguar se si lindi ideja për një monument historik dhe se në çfarë vështirësi hasi deri në ditën...
Lajme

Krasniqi: Për mua ka qenë privilegj të garoj me Vetëvendosjen

Kandidatja për deputete nga Vetëvendosje, Vasfije Krasniqi, pas rezultateve të KQZ-së, ka thënë se dita e zgjedhjeve, 14 shkurti demonstroi qartë e bindshëm, se sa është rrënjosur ndër ne, kultura demokratike e shprehja më e lartë e saj: e drejta për të zgjedhur e për tu zgjedhur, liria për të...
1 2 3 4
Page 1 of 4