archive18 Shkurt, 2021 - 20:26

Lajme

Vazhdon implementimi i projektit të IKMK’së

Ekspertë të fushës së medias, po vazhdojnë implementimin e projektit për pjestarë të FSK-së po tregojnë shkathtësitë në aspekektin profesional përgjatë gjithë trajnimit. Ky është bashkëpunim ndërmjet Institutit Kosovar të Medias dhe Komunikimit (IKMK), Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK) dhe Ministrisë së Mbrojtjes (MB)!...
Lajme

Abdixhiku: Ndryshimi në LDK ka nisur dhe asgjë nuk e ndalë

Kandidati për deputet i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka bërë të ditur se ka fituar sërish votat për tu bërë deputet, teksa ka shtuar se ndryshimi në LDK ka nisur. Abdixhiku ka falënderuar votuesit e tij përmes një postimi në Facebook, transmeton Telegrafi. “Tani që rezultatet nga terreni...
Lajme

Von Cramon vlerëson Kurtin: Ai nuk bën asgjë për përfitime ekonomike

Eurodeputetja gjermane, Viola Von Cramon ka komentuar fitoren e liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në zgjedhjet e 14 shkurtit. Në një intervistë për gazetën gjermane “Die Wochenzeitung”, Cramon ka vlerësuar lart Kurtin duke thënë se nuk bën asgjë për përfitime ekonomike. “Më ka bërë përshtypje që ai një pro...
1 2 3 4 5
Page 2 of 5