archive18 Shkurt, 2021 - 23:35

Lajme

Vdes nga COVID, Hasan Hoti, ish-ushtar i UÇK’së

Ka vdekur nga Covid-19 në moshë 52 vjeçare, ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hasan Hoti. Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur kryetari i Rahovecit, Smajl Latifi. “Shumë e dhimbshme vdekja e Hasan Ali Hotit, ushtarit sypatrembur të lirisë. E thërrisnim Cani i Ali Shabanit, e...
Lajme

Kaq vota mori bashkëshortja e Rexhep Selimit në vendlindje

Kandidatja për deputete e Lëvizjes Vetëvendosje, Shqipe Mehmeti Selimi, që njëherëshit është edhe bashkëshortja e ish-kryetarit të grupit parlamentar të VV-së, Rexhep Selimi, në Komunën e Gjilanit nga e cila edhe vjen, ka arritur të marr 2,878 vota. Bazuar në formularët e publikuar të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) në...
ShowBiz

Martohen Arbenita dhe Fero

Çifti i njohur i estradës, Arbenita dhe Fero, i kanë dhënë fund beqarisë. Kështu së paku ka lënë të kuptohet një fotografi e përbashkët e çiftit, e publikuar në rrjetet sociale. Ka qenë modelja e njohur Arbenita Ismajli, ajo e cila ka hedhur në InstaStory një imazh ku shfaqet krah...
Lajme

Këta janë 20 kandidatët më të votuar në PDK

Kur janë numëruar 60% të votave për kandidatë, kanë dalë emrat e 20 kandidatëve më të votuar në PDK në zgjedhjet e 14 shkurtit. Nëse trendi mbetet i votave mbetet i njëjtë ky do të jetë grupi parlamentar i PDK-së për këtë legjislaturë. PDK’ja mori rreth 17.41% të votave, e...
1 2 3 5
Page 1 of 5