archive17 Shkurt, 2021 - 13:47

Lajme

Haradinaj në Prekaz, homazhe në Kompleksin Momerial “Adem Jashari”

Në shënim të 13-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka bërë homazhe te varrezat e dëshmorëve në Prekaz. Haradinaj ka qëndruar në Kompleksin Memorial “Adem Jashari”, ku ka nderuar dëshmorët dhe martirët e rënë për liri. Përmendim se, Haradinaj i ka...
ShowBiz

Rapsodët ia krisin këngës për skandalin Tea&Beart

“Përputhen” është formati televiziv më i shikuar i kohëve të fundit, që ka thithur shikueshmëri maksimale në të gjitha trojet shqiptare. Shou ka ndodhur para dhe pas skene, pasi ngjarjet janë zhvilluar paralelisht gjatë emisionit dhe në pas kuintat e tij. Një ndër protagonistët shumë të përfolur të “Përputhen”, mbetet...
Lajme

Fjalimi i Rugovës për pavarësinë e Kosovës në Parlamentin Evropian ngriti të gjithë deputetët në këmbë

Presidenti historik i Kosovës, Ibrahim Rugova, përkujtohet në përvjetorin e Pavarësisë së Kosovës dhe në data të rëndësishme për vendin. Presidenti historik, pa reshtur luftoi për bërjen shtet të Kosovës, e këtë e bënte me vizionin e tij largpamës, duke kërkuar gjithnjë paqe para miqve ndërkombëtarë. Ndër të tjera Rugova...
Lajme

Bërnabiq: Për keqardhje që dialogu nuk është përparësi e Kurtit

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq ka thënë se është për keqardhje që lideri i partisë fituese të zgjedhjeve në Kosovë, njëherësh kandidat për kryeministër, Albin Kurti ka thënë se vazhdimi i dialogut me Serbinë nuk është një përparësi e tij. “Mendoj se ky është joseriozitet i elitave politike në Prishtinë....
Lajme

LDK bën homazhe para varrit të presidentit Rugova

Anëtarë të LDK-së kanë bërë homazhe te varri i ish-presidentit historik të Kosovës, Ibrahim Rugovës në 13-vjetorin e shpalljes së pavarësisë, raporton Gazeta Express. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti përmes një shkrimi në Facebook. “Respekt për atin themeltar të Republikës së Kosovës, Presidentin Ibrahim...
1 2 3
Page 2 of 3