archive17 Shkurt, 2021 - 23:37

Lajme

Fillon verifikimi i fletëvotimeve nga diaspora

Organizata joqeveritare Germin, e akredituar për të vëzhguar procesin e numërimit të votave, ka njoftuar se deri në mesnatën e së martës, janë verifikuar 1.490 fletëvotime nga jashtë dhe prej tyre janë refuzuar 380. 1.110 janë aprovuar. Për zgjedhjet e 14 shkurtit, në Kosovë kanë mbërritur 43.447 pako, e secila...
Lajme

Bekim Haxhiu zgjedhet deputet për të 5-tën herë

Kandidati i PDK-së për deputet, Bekim Haxhiu, ka fituar votat e nevojshme për t’u bërë deputet në legjislaturën e re të Kuvendit të Kosovës. Nuk dihet akoma numri i saktë i votave të tij, mirëpo del të ketë marrrë mjaftueshëm për tu zgjedhur si deputet nga PDK. Me këtë rizgjedhje,...
Lajme

Aida Dërguti: Urime heronjve të gjallë që sot ndodhen në Hagë

Anëtarja e Partisë Socialdemokrate, Aida Dërguti ka uruar 13 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, derisa urim të posaçëm kishte për Hashim Thaçin, Kadri Veselin, Jakup Krasniqin e Rexhep Selimin, të cilët ndodhen në dhomat e paraburgimit në Hagë, shkruan Gazeta Express. Përmes një postimi në Facebook Dërguti ka shkruar se...
Fun

Po bënte ski në lumin e famshëm, i ndodh ajo që më së paku e priste

Kushtet e rënduara atmosferike në të gjithë Evropën, të shoqëruara me acar dhe temperatura tepër të ulëta, kanë shndërruar kanalin historik të “Prinsengracht” në një pistë të vërtetë patinazhi. Për këtë arsye, një i ri, i zhveshur thuajse tërësisht, e shikoi këtë si një mundësi shumë të mirë t’u argëtuar...
1 2 3
Page 1 of 3