archive16 Shkurt, 2021 - 12:56

Lajme

Kurti tregon se kur do të kemi Qeverinë e re

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka pritur në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA) në Kosovë, Philip Kosnett. Ky takim erdhi dy ditë pas mbajtës së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 14 shkurtit, ku Vetëvendosje doli partia e parë. Në këtë takim Albin Kurti që është...
Lajme

Detaje nga takimi mes ambasadorit Kosnett dhe Albin Kurtit

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett mëngjesin e së martës ka vizituar Albin Kurtin. Lidhur me këtë takim, Lëvizja Vetëvendosje përmes një njoftimi në faqen e saj zyrtare ka treguar detaje nga takimi mes ambasadorit amerikan dhe liderit të kësaj partie. Njoftimi i plotë nga LVV: Ambasadorin e ShBA-së në...
Lajme

Nis seanca ndaj Thaçit, Veselit, Krasniqit e Selimit në Speciale

Ka nisur seanca e radhës në Gjykatën Speciale, ndaj ish-presidentit Hashim Thaçi, ish-kryeparlamentarit Kadri Veseli, Jakup Krasniqit dhe ish-deputetit Rexhep Selimi. Të njëjtit nuk janë aktualisht prezentë në këtë seancë, por po e ndjekin atë përmes videokonferencës, njofton Klan Kosova. Ngjashëm janë duke vepruar edhe mbrojtja e të akuzuarve të...
ShowBiz

Morena Taraku e “shkrin” borën në -18 gradë Celsius

Bukuroshja dhe këngëtarja Morena Taraku është parë tepër provokative në një video që ka postuar në rrjete sociale. Morena është parë e zhveshur në të brendshme. Ajo është parë duke u hedhur në borë derisa poshtë saj ka shkruar “Këshilla: Si ta shkrimë borën”. View this post on Instagram A...
ShowBiz

Vdes babai i reperes së famshme në një aksident të tmerrshëm

Babai i reperes së famshme amerikane, Nicki Minaj, ka humbur jetën pasi është përplasur nga një makinë. Mediat ndërkombëtare shkruajnë se drejtuesi i mjetit u largua menjëherë nga vendi i ngjarjes pasi shkaktoi aksidentin. Në një deklaratë, policia thotë se Robert Maraj, ishte duke ecur përgjatë një rruge në Long...
Lajme

Milaim Zeka: Këto ishin dy gjërat fatale për LDK’në

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka, ka ironizuar sot me Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe ish-kreun e saj, Isa Mustafën. Zeka ka shkruar në Facebook se Zoti e ka bërë verë fatale për LDK’në. “Imazhi Ises me krroqe, dhe ‘Zoti e ka ba vere’ fatale per LDK-ne! Znj. Termkolli...
Lajme

Kjo gjë do të ndodh sot në të gjitha shkollat e Kosovës

Të gjitha shkollat fillore dhe të mesme të Republikës së Kosovës, sot janë udhëzuar që në orën e parë të mësimit, të diskutojnë për 17 shkurtin 2008, ditën e shpalljes së Pavarësisë së Kosovës. Të mërkurën më 17 shkurt 2021, Kosova shënon 13 vjetorin e pavarësisë. Për nderë të kësaj...
Lajme

Ambasadori amerikan me mengjes e viziton Albin Kurtin

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett mëngjesin e së martës ka vizituar Albin Kurtin, raporton Ekonomia Online. Kosnett pas takimit nuk është deklaruar për medie. Vizita e tij ndodh pak ditë pas zgjedhjeve parlamentare, ku Vetëvendosje është fituese e zgjedhjeve. Kosnett pas zgjedhjeve kishte përgëzuar Kosovën për organizimin e zgjedhjeve...
Biznes

Ky lajm do t’ju pëlqejë shefave tahmaqarë

Paraja është shpesh në mendjet tona, si të fitojmë më shumë që të paguajmë faturat dhe të kemi disa që të blejmë gjërat që i duam për vete dhe për të tjerët në jetën tonë. Për këtë arsye kur vjen puna te paga jonë, ka kuptim që të duam një...
1 2 3 4
Page 3 of 4