archive16 Shkurt, 2021 - 20:38

Lajme

Peci është deputeti i parë nga lista e Vjosa Osmanit

Lëvizja Vetëvendosje do të ketë tre deputetë nga Mitrovica në legjislaturën e re të Kuvendit të Kosovës. Siç raporton portali “Jepi zë”, në mesin e atyre që kanë votat e nevojshme për tu bërë deputetë janë Armend Muja, Arjeta Fejza dhe Faton Peci, i cili vjen nga lista e Vjosa...
Lajme

KQZ’ja publiikon votat e kandidatëve për këto komuna

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka filluar publikimin e Formularëve të rezultateve për Zgjedhjet e Parakohshme Parlamentare që u mbajtën të dielën në Kosovë. Deri më tani në sajtin e KQZ’së janë publikuar formularët për Leposaviqin, Shtërpcën, Mamushën, Zubin Potokun dhe Graçanicën. Kujtojmë që fituese e zgjedhjeve të 14 shkurtit...
Op/Ed

Më 14 shkurt fitoi qytetaria — humbën olhokratët

Dardania jonë, ky krah i Shqipërisë mëmë, më 14 shkurt 2021, duke bërë historinë, i jep hov të ri orentimit të plotë Kombit drejt botës sonë shpirtërore e morale — aleancës sonë politike me demokracitë liberale të perendimit euroatlantik. Shkruan: Dr Sadri RAMABAJA Prioriteti ynë është drejtësia dhe punësimi, ishte...
Lajme

25 vjeçarja merr vota më shumë se Hoti në Kaçanik

Lidhja Demokratike e Kosovës i ka marrë 6.83% të votave në Kaçanik. 25-vjeçarja Ardita Rrahmani ka dalë më e votuara në listën e kandidatëve të LDK-së në këtë komunë, sipas listës së rezultateve të cilën e ka Express. Në pesëshen më të votuar të LDK-së në Kaçanik, Ardita Rrahmani renditet...
ShowBiz

Resul Sinani befasohet nga gruaja e tij Live në emision

Autori dhe moderatori i emisionit LIBERO në ATV, Resul Sinani, mbrëmë është befasuar nga gruaja e tij Live në këtë emision, transmeton Korrespodenti. "Kete befasi nga ekipi i Libero me Resul Sinani, Elena Abazi dhe Arta Ismaili ne vecanti, nuk e kisha menduar asnjehere! Ju falenderoj per befasine dhe shpresoj...
Lajme

Kosnett flet pas takimit me Kurtin, tregon se çfarë është biseduar

Ambasadori amerikan, Philip Kosnett, është shprehur pas takimit që ka zhvilluar me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Përmes një postimi në rrjetin social Twitter, Kosnett shkroi se uroi Lëvizjen për fitoren ndërsa tha se temë diskutimi ishte atë çfarë e pret qeverinë e ardhshme. Gjithashtu, ambasadori kërkoi që sa...
1 2 3 4
Page 2 of 4