archive16 Shkurt, 2021 - 23:32

Op/Ed

Festë apo mort?

Shkruan: Rexhë Gegaj Edhe pak minuta na ndajnë nga data historike, 17 Shkurti. Datë kur u kurorëzua mundi, sakrifica dhe flijimi i shumë gjeneratave për Liri dhe Shtet. Është vetëm përvjetori i 13-të dhe lirisht mund të them që na gjeti në situatën e para vitit 1999. Kry-Çlirimtarët i kemi...
Top Lajme

Momenti kur Jakup Krasniqi përplaset me Prokurorin Smith: Mos fol në emër të popullit të Kosovës!

Ish-zëdhënësi i UÇK’së, Jakup Krasniqi në seancën e radhës paragjyqësore ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës i ka reaguar prokurorit të Speciales Jack Smith që të mos flas në emër të popullit të Kosovës, raporton Gazeta Express. Krasniqi ka kërkuar fjalën nga gjykatësi Nicolas Guillou ku ka thënë që...
Lajme

Ja çka ndodhi sot në Prishtinë!

Një femër në Prishtinë ka raportuar në polici se derisa kishte qenë në vendin e punës, aty kishte hyrë një person i maskuar e i armatosur me armë zjarri, i cili duke e kanosur ia kishte grabitur 1000 euro para të gatshme. Bëhet e ditur se i dyshuari pas grabitjes...
Lajme

Zeka: Sami Lushtaku e shpëtoi me ftyrë PDK’në!

Gazetari dhe analisti i njohur, Milaim Zeka, ka kritikuar ashpër Partinë Demokratike të Ksoovës për vënien në krye të shtabit zgjedhir, sipas tij, njerëz servil dhe profiterë në kurriz të partisë. Ai ka thënë se njeriu i vetëm që e shpëtoi me ftyrë këtë parti në këto zgjedhje është Sami...
Lajme

Nga Nisma tregojnë se kush do të jetë lider i kësaj partie

Ndonëse Nisma Socialdemokrate nuk ka arritur të hyjë në parlament pas zgjedhjeve të 14 shkurtit, anëtarët e kësaj partie shprehen të bindur se do të rikthehen edhe më të fortë, shkruan Gazeta Express. Të paktën kështu shprehet nëpërmjet Facebookut, zëvendëskryeministrja në detyrë, Albulena Balaj-Halimaj, e cila vjen nga kjo parti....
1 2 3 4
Page 1 of 4