archive15 Shkurt, 2021 - 18:00

Lajme

Gjendet i vdekur një person afër objektit të qeverisë

Një person është gjetur pa shenja jete në një lokal në rrugën” Fazli Grajçevci” afër objektit të Qeverisë së Kosovës në Prishtinë. Një dëshmitar ka thënë se ai ka qenë duke qëndruar në një kafene aty afër, kur i është përkeqësuar gjendja shëndetësore. Në fotot e dërguara në redaksi të...
Lajme

Familja Dehari dorëzon kallëzim penal ndaj Sylë Hoxhës

Familja e Astrit Deharit ka vendosur të dorëzoj kallëzim penal ndaj ish Kryeprokurorit të Prokurorisë Themelore të Prizrenit, Sylë Hoxha. Këtë e bëri të ditur avokati i familjes Dehari, Tomë Gashi i cili thotë: “Kallëzimi penal ka të bëjë me mosveprimet e tij si person zyrtar – Kryeprokuror dhe Prokuror...
Lajme

Mësohet arsyeja pse ende nuk ka nisur numërimi i votave nga diaspora

Me anë të një reagimi, GERMIN, shkruan se akoma nuk ka filluar procesi i verifikimit dhe numërimit të votave të ardhura nga jashtë Kosovës. “Ky proces nuk ka nisur akoma edhe pse ishte planifikuar nga ora 08:00 e ditës së sotme. Arsyeja për këtë vonesë, sipas zyrtarëve të KQZ, është...
Lajme

Një i vdekur dhe 178 raste pozitive me COVID-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 2.040 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 178 raste pozitive. Brenda 24 orëve është raportuar një rast i...
Lajme

Haziri: Ne jemi kryesi në dorëheqje

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, nuk ka dashur të përgjigjet nëse do ta pasojë Isa Mustafën në krye të partisë. Haziri ka thënë se e tërë Kryesia e LDK-së është në dorëheqje, raporton Express. “Nuk ka të bëjë me emram kryetari e tha. Ne jemi kryesi në...
Lajme

E konfirmon Isa Mustafa: Kam dhënë dorëheqje

Kryetari i LDK’së e ka konfirmuar se ka dhënë dorëeqje, pas humbjes së thellë të partisë së tij në zgjedhjet e 14 shkurtit. Mustafa e ka konfirmuar dorëheqjen nga kryetari i partisë, pas mbajtjes së mbledhjes së kryesisë. Lidhja Demokratike e Kosovës ka dalë 13.08 për qind në zgjedhjet e...
Lajme

Çka tash?

Lëvizja Vetëvendosje (LVV) në zgjedhjet e së dielës mori mbi 150,000 vota më shumë se në zgjedhjet e 2019. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka përditësuar të dhënat e fundit nga numërimi i votave në të gjitha komunat për zgjedhjet e 14 shkurtit, sipas të cilave Lëvizja Vetëvendosje prin me 47.85...
Lajme

Fitorja e LVV’së në zgjedhje, lajmërohet nga Amerika Arbana Xharra

Gazetarja kontraverse Arbana Xharra, ka përgëzuar qytetarët e Kosovës për zgjedhjet e lira dhe demokratike. Ajo ia ka uruar Vetëvendosjes fitoren, duke thënë se shteti më i ri në Evropë po tregon kulturë elektorale. Postimi i plotë i Xharrës: “Bravo Kosovë, zgjedhje pa skandale të lira dhe demokratike është mesazhi...
1 2 3 4 5 7
Page 3 of 7