archive15 Shkurt, 2021 - 21:47

Lajme

Ku janë Faton Abdullahu dhe Ardian Kastrati?

Dje janë mbajtur zgjedhjet parlamentare në Kosovë, që për fitues nxorën Lëvizjen Vetëvendosje me 47.89 përqind të votave. Dy aderimet më të bujshme të PDK-së, Faton Abdullahu dhe Ardian Kastrati nuk kanë thënë asnjë fjalë në dy ditët e fundit, transmeton Indeksonline. Gjatë fushatës, dyshja ishin shumë të pranishëm në...
Lajme

Dardan Molliqaj: Albin Kurti mashtroi qytetarët e Kosovës

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj thotë se Albin Kurti i mashtroi qytetarët e Kosovës. Kjo sipas tij sepse Kurti thotë se qytetarët janë të varfër sepse janë të vjedhur, kurse e vërteta sipas tij qëndron ndryshe. Molliqaj shton se partitë populliste si VV po fitojnë në shumë vende me mbi...
Lajme

Rron Gjinovci: PDK e pranoi humbjen në afat rekord

Aktivsti Rron Gjinovci ka komentuar rezultatet e zgjedhjeve të 14 shkurtit ku Lëvizja Vetëvendosje doli partia e parë me 47,89%, pa votat e diasporës dhe votat me kusht. Gjinovci në Pressing të T7 tha se në këto zgjedhje është treguar kulturë demokratike nga të gjithë liderët. Ai theksoi se PDK-ja...
Op/Ed

Skandali që na zbuloi fitorja e Albin Kurtit?

Nga Atan Fuga Para disa ditësh, kur gjykata kushtetuese e Kosovës deklaroi se Albin Kurti nuk mund të ishte deputet, nëse ju kujtohet, kam reaguar ndër të paktët, duke thënë se kjo gjykatë po shkatërronte procesin zgjedhor në Kosovë, po e nxirrte atë nga shinat. Atë ditë, ca "juristë" më...
Lajme

AKR e Pacollit e hapur për bashkëpunim me Vetëvendosjen

Aleanca Kosova e Re e Behxhet Pacollit ka bërë të ditur se do të vazhdojë të mbetet parti konstruktive në ndërtimin e institucioneve shtetërore. Naim Murseli, këshilltar i Pacollit, përmes një postimi në Facebook ka shkruar se ky subjekt nuk do të kontribuonte në një bllokadë të mundshme politike në...
Op/Ed

‘Shah mat-i’ i Albinit kundër krejt të tjerëve!

Shkruan: Atdhe Gjoci Një legjendë e lashtë rreth mbretit indian Shihram dhe një njeriu të mençur në mbretërinë e tij. Siç thuhet në legjendë, njeriu i mençur donte të bindte Shihramin për rëndësinë e çdo banori të mbretërisë së tij. Kështu, ai shpiku një lojë për të përfaqësuar mbretërinë e...
Lajme

Dorëheqja e Isa Mustafës, vjen reagimi i Gani Gecit

Më poshtë po ju sjellim reagimin e plotë të Gani Gecit: Të dashur miq, Në këto zgjedhje ka ndodhur ndëshkimi për Isa Mustafën dhe kryesinë e LDK-së, dhe tani sapo mora lajmin e mirë se Isa Mustafa dhe kryesia e LDK-së janë në dorëheqje deri në Kuvendin e ardhshëm. Gabimet...
1 2 3 4 7
Page 2 of 7