archive14 Shkurt, 2021 - 20:12

Lajme

Dhjetëra qytetarë në Prishtinë presin ende për të votuar

Tashmë është mbyllur zyrtarisht procesi i votimit në qendrat e votimit në Kosovë, të cilat janë hapur në orën 07:00 të mëngjesit. Ndërkohë, në shkollën fillore “Ismail Qemaili” në Prishtinë, qytetarët janë ende duke pritur për të shfrytëzuar të drejtën e votës pasi në këtë vendvotim kanë munguar fletëvotimet prej...
Lajme

A e ka kaluar pragun NISMA?

Mediumi i gazetarit kosovar Baton Haxhiu “Albanian Post” në televizionin Kanal 10 ka publikuar Exit Pollin për zgjedhjet e 14 shkurtit 2021. Sipas këtij Exit Polli, partia e parë është : 53 % Partia e dytë është : PDK me 20 % Partia e tretë është: LDK me 17 %...
Lajme

Përfundimi i votimit, lajmërohet Enver Hoxhaj

Janë mbyllur të gjitha vendvotimet në Kosovë, të cilët votuan për zgjedhjet parlamentare në vend. Më t’u mbyllur vendvotimet, menjëherë janë publikur EXIT POLL-e të ndryshme, ku të gjitha nxirrin LVV’në fituese të madhe të zgjedhje, shkrun Korrespodenti. Pas publikimit të tyre, ka reaguar kryetari i PDK’së, Enver Hoxhaj, i...
Lajme

EXIT POLL-i nga RTV Dukagjini: LVV prin me 47,9%, e dyta renditet PDK-ja dhe e treta LDK-ja

Qytetarët e Kosovës sot kanë marrë pjesë në procesin zgjedhor për zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Sipas EXIT POLL-it të realizuar nga RTV Dukagjini dhe kompanisë UBO-Consulting këto janë rezultatet që kanë marrë subjektet politike: Lëvizja Vetëvendosje 47,9% Partia Demokratike e Kosovës 17,7% Lidhja Demokratike e Kosovës 14,6% Aleanca për Ardhmërinë...
Lajme

670 mijë qytetarë kanë votuar deri në orën 16:00

670 mijë qytetarë kanë votuar deri në orën 16:00, sipas DnV Demokracia në veprim ka bërë të ditur se deri më tani, të drejtën e votës e kanë ushtruar 37.3 për qind (rreth 670 mijë qytetarë), e cila si përqindje është më e lartë se zgjedhjet e kaluara Në një...
Lajme

Më në fund voton Milaim Zeka në spital

Ish-deputeti Milaim Zeka që është i infektuar me COVID-19 dhe i shtrirë në spital, sapo ka votuar me ndihmën e ekipeve mobile të KQZ-së që po qëndrojnë në QKUK, raporton T7 nga vendi i ngjarjes. Teksa tha se mbrëmë ka pasur gjendje më të rënduar për shkak të koronavirusit, Zeka...
1 2 3 4 5 8
Page 3 of 8