archive14 Shkurt, 2021 - 21:35

Lajme

Blerim Latifi: Albinit i ka shkrep parulla: ‘ne dhe ata”

Profesori Blerim Latifi ka folur për fitoren e VV’së në zgjedhjet e sotme. Aktualisht kur po vijon numërimi i votave, VV po prin. Për këtë Latifi ka një përgjigje. “Kjo po del se Albinit i ka dhezë parulla: ‘Ne dhe ata””, tha Latifi në Pressing. “I ka dheze formula elektorale...
Lajme

Sami Lushtaku: PDK në Drenicë i ka mbi 85% të votave

Sami Lushtaku, kryetar i degës së PDK’së në Skenderaj thotë se PDK ka ruajtur bastionin e saj në Skenderaj. “Sipas të dhënave tone ne jemi diku 85 për qind para partive tjera. Si gjithmonë Drenica është me PDK’në dhe kështu do të jetë përgjithmonë”, tha Lushtaku në Pressing. Lushtaku nuk...
Lajme

Një qytetar tallet me Nismën, i voton të gjitha partitë pos Nismës

Një qytetar ka shfrytëzuar mundësinë e tij për të votuar duke u tallur me nismën, shkruan Express. Në një fotografi e cila është bërë virale në rrjetet sociale, shihet një fletëvotim ku janë votuar të gjitha partitë e mundshme në fletëvotim, përveç Nismës. Nisma Socialdemokrate në zgjedhjet e kaluara mori...
Lajme

Haradinaj: S’kemi vija të kuqe për VV’në

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur në një konferencë për media pas mbylljes së vendvotimeve dhe fillimit të numërimit të votave nga KQZ-ja. Ai ka thënë se ka një shpërputhje në rezultatet e Exit-poll’eve që janë publikuar, derisa thotë që AAK është tek 10 përqindëshi,...
Lajme

Numërohen 168 mijë vota, ky është rezultati

8:45: KQZ ka numëruar 168 mijë vota tashmë. Vetëvendosje po prin e para me 44.06% të votave. Ndërkohë e dyta është PDK me 18.66% të votave dhe e treta vjen LDK me 14.33% të votave, shkruan Express. Aktualisht AAK ka 9% të votave. Kujtojmë se në zgjedhjet e fundit AAK...
Lajme

Këtu mund t’i shikoni LIVE rezultatet e zgjedheve nga KQZ

Janë mbyllur qendrat e vendvotimeve në Kosovë. Në faqen e aranzhuar nga KQZ, mund ti ndiqni live rezultatet, të cilat përditësohen kohë pas kohe. Ato mund ti ndiqni KËTU. *** Komisioni Qendror Zgjedhor (K) ka bërë të ditur se deri në ora 19:00 kanë votuar 46.76 % qytetarë. Të drejtë...
Lajme

Kundërshtari i parë politik që ia uron fitoren Kurtit dhe LVV’së

Shpend Ahmeti, ish-kryetari i Partisë Socialdemokrate (PSD), ia ka uruar fitoren Lëvizjes Vetëvendosje në zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare, pas publikimit të rezultateve të exit poll-eve. Ahmeti, me anë të ‘Facebook’-ut, ka thënë se Kosovën do ta qeverisë Vetëvendosja për katër vitet e ardhshme, teksa ka thënë se një legjitimitet të...
Lajme

Nis festa e Vetëvendosjes me surle e tupanë në këtë qytet

Simpatizantë të Vetëvendosjes kanë nis festën në qytete të ndryshme. Në qytetin e Gjilanit janë zgjedhur surlet e tupanët e vallet tradicionale nga disa qytetarë që kanë dalë në rrugë. Sipas të gjitha exitpolleve VV është fituese e këtyre zgjedhjeve. Zyrtarisht vetë VV ende nuk ka reaguar. Komisioni Qendror i...
1 2 3 4 8
Page 2 of 8