archive14 Shkurt, 2021 - 23:46

ShowBiz

Reagon ish-reperi i njohur: Fitorja e LVV’së do ta ndryshojë frymën mendimit politik në Ballkan

Ish-reperi i njohur, Diamant Sinanaj, ka reaguar pas fitores së thellë të Lëvizjes vetëvendosje në këto zgjedhje, raporton Korrespodneti. Ai ka thënë se kjo fitore do ta ndryshojë frymen e mendimit politik në Ballkan dhe me gjerë. "Kjo fitore do të mirret shembull per ndryshime të rrënjësishme mentaliteti se populli...
Lajme

Hoti: Marr përgjegjësinë e plotë për këto rezultate zgjedhore

Kandidati i LDK-së për kryeministër, Avdullah Hoti, ka dalë në një konferencë për media ku është deklaruar për rezultatet preliminare të zgjedhjeve që u mbajtën sot. “Prandaj, unë e marrë përgjegjësinë e plotë për këtë rezultat zgjedhor të LDK-së. Në ditët në vijim do të diskutoj gjerësisht me organet e...
Lajme

Enver Hoxhaj uron VV-në, tregon se a do të hyjë në koalicion me ta

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj ka uruar qytetarët për zgjedhjet e sotme, shkruan Gazeta Sinjali. “Në emër të PDK-së falënderoj të gjithë qytetarët e Kosovës, u konfirmuar që Republika e Kosovës është demokraci e re”, tha ai. “Qytetarët e Kosovës kanë folur dhe vullneti i tyre...
Lajme

13.44%, LDK drejt rezultatit më të dobët në histori

Janë numëruar gati gjysma e votave në nivel vendi nga KQZ. LDK po shkon drejt rezultatit më të dobët në histori të saj. LDK për momentin ka fituar vetëm 44.813 vota në të gjithë vendin, ndërkohë që kjo përkthehet në 13.44% të votave. Nëse vazhdon ky trend, LDK do të...
Lajme

Lëvizja Vetëvendosje po prin në këto komuna

Deri tani sipas KQZ-së janë numëruar 48.26% të votave. Nga votat e numëruara deri tani Lëvizja Vetëvendosje prin në këto komuna: Podujevë me 59.75%. Mitrovicë me 62.45%. Vushtrri 62.56%. Istog 41.61%. Obiliq 53.83%. Pejë 47.81%. Klinë 30.16% . Fushë Kosovë 57.01%. Prishtinë 63.54%. Kamenicë 50.92%. Gjakovë 48.96%. Rahovec 43.04%. Suharekë...
1 2 3 8
Page 1 of 8