archive13 Shkurt, 2021 - 23:36

ShowBiz

Drita Stublla provokon me të pasmet “bombastike”

Drita Stublla ka një numër ndjekësish në Instagram rreth 66.8 mijë ku publikon fotografi të shumta në të cilat çdoherë pothuajse thekson linjat trupore. Madje, ajo shpesh herë shfaqet edhe provokuese në imazhet e publikuara, shkruan GazetaBlic. Nuk ka munguar as kësaj here provokimet nga bllogerja. Ajo u shfaq e...
Biznes

Shtrenjtohet buka, duhani, nafta e benzina në Kosovë

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar “Indeksin e Harmonizuar të Çmimeve të Konsumit” (IHÇK) për muajin janar 2021. Në komunikatën e ASK-së, thuhet se inflacioni mujor i matur nga indeksi i harmonizuar i çmimeve të konsumit ishte 0.5% në muajin janar 2021. “Indeksi i tërësishëm i harmonizuar i...
Lajme

Mbyllen shkollat në këtë vend, shkak moti i ligë

Moti i keq në Itali ka shkaktuar ngrica në rrugë, me probleme e aksidente në rajone ku bora ka mbuluar edhe zonat fushore dhe termometri po regjistron nivele nën zero. Ajri i ftohtë, që vjen nga lindja, i ka ulur temperaturat në -13 deri në -15 gradë Celsius. Autoritetet qeveritare...
Lajme

Kunatat bëhen “llom” në mes vete duke u rrahur në Rahovec

Një rast i dhunës familjare ka ndodhur në Rahovec, pasditen e së mërkurës. Siç njofton policia një grua me të meta psikike ka sulmuar fizikisht kunatën e saj, duke i shkaktuar kështu lëndime trupore. Derisa viktima në këtë rast është dërguar tek mjeku për trajtim, e dyshuara është dërguar në...
Auto

“Lasok 4-P” – autoblinda me të cilën po krenohet Rusia

“Lasok 4-P” është autoblinda e prezantuar nga ushtria ruse, që po vlerësohet mjaft lartë për përdorimin e saj në frontet e luftës. Kjo autoblindë po cilësohet si mjeti i së ardhmes për anti-mina, e cila ka mundësi të transportohet lehtë edhe nga ajri. Po ashtu, autoblinda është e publikuar në...
1 2 3
Page 1 of 3