archive12 Shkurt, 2021 - 12:45

Lajme

VV i kundërpërgjigjet Hotit për “ndarjet e familjeve”

Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Besnik Bislimi, ka publikuar një sondazh që thotë se është kryer në komunën e Mitrovicës dhe Vushtrrisë. Sipas tij, në Mitrovicë, VV-ja ka 57.9 për qind ndërsa në Vushtrri 62.8%. Zyrtari i VV-së i ka thënë Hotit se “fëmijët nuk po votojnë ndryshe nga prindërit e...
Lajme

Studentët e Kolegjit AAB me projekt për rikonceptualizimin e magjistrales “Joseph “Beau” Biden III”

Një grup studentësh dhe të diplomuarish në Fakultetin e Arkiteturës të Kolegjit AAB, në bashkëpunim me prof.Bujar Demjaha, profesor i arkitekturës në Kolegjin AAB, në shenjë mirënjohjeje për kontributin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për vendin tonë, kanë nisur një projekt ideor për të rikonceptualizuar rrugën nacionale Ferizaj-Viti-Gjilan “Joseph...
Lajme

Diaspora e organizuar me autobusë, nisen drejt Kosovës

Tashmë kur kanë mbetur edhe 3 ditë deri në ditën e zgjedhjeve të 14 shkurtit, një numër i madh i mërgimtarëve janë nisur drejt Kosovës nga vende të ndryshme të diasporës për të ardhur dhe votuar. Albinfo.ch ka raportuar edhe gjatë ditës për fluturime të shumta të aranzhuara drejt Kosovës....
Lajme

Tolaj: Nëse dy javët e ardhshme nuk rritet numri i të prekurve me COVID-19, konfirmohet që Kosova ka arritur imunitet kolektiv

Epidemiologu, Ilir Tolaj tha për Euronews Albania se shifrat në rënie të të infektuarve me coronavirus në Kosovë nuk janë meritë e masave të ndërmarra nga autoritetet, por meritë e situatës demografike, popullatës së re dhe arritjes së një lloj imuniteti kolektiv që tashmë është mbrojtës. Ai shprehu shqetësimin për...
Lajme

Kurti: Dilni votoni, bëhuni pjesë e historisë më 14 shkurt

Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se mërgata e Kosovës është duke votuar masivisht për zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare. Kurti me anë të një videoje të publikuar në rrjetin social Facebook ka thënë se një pjesë e diasporës pos që ka dërguar votat me postë, disa...
1 2 3
Page 3 of 3