archive12 Shkurt, 2021 - 20:59

Lajme

Bashkëshortja e Hashim Thaçit, djali i tij Endriti, si dhe djali Kadri Veselit, marrin pjesë në takimin përmbyllës të PDK’së

Djali dhe gruaja e ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, kanë marr pjesë në fushatën përmbyllëse të Partisë Demokratike të Kosovës. Endrit Thaçi është parë së bashku me nënën e tij në tubim madhështor të PDK-së. Ai ka postuar një foto në rrjetin social ‘Instagram’, duke shkruar se historia e Kosovës...
Lajme

‘Me Çlirimtarët’ – Foto sa 1000 fjalë!

Kandidati për deputet Bekim Zabergja është pjesë e listës së NISMA’s Socialdemokrate dhe njihet si njeri më i afërt dhe më i besueshëm i kryetarit të kësaj partie, Fatmir Limajt, ka publikuar një foto shumë mjaft domëthënëse në profilin e tij në facebook. Në foto shihet Zabergja, bashkë me Fatmir...
Lajme

Mustafa: Ne po garojmë për fitore, po garojmë të qeverisim me vendin

Postimi i plotë i Isa Mustafës në facebook: Të nderuar qytetarë Ne po garojmë për fitore. Po garojmë të qeverisim me vendin. Po garojmë që Kosovës t’i ofrojmë perspektivë zhvillimore, demokraci të mirfilltë parlamentare, ta bëjmë pjesë të rëndësishme evropiane; të fuqizojmë bashkëpunimin e domosdoshëm me SHBA-të. Si Kryetar i...
Lajme

Agim Krasniqi i NISMA’s falënderon simpatizantët e partisë dhe qytetarët për përkrahjen e pakursyer gjatë fushatës

Kandidati për deputet nga radhët e NISMA’s Socialdemokrate, Agim Krasniqi, ka falënderuar të gjithë simpatizantët e partisë dhe qytetarët për përkrahjen e pakursyer gjatë fushatës elektorale. Ai përmes Facebook ka thënë se nëse e merr besimin e qytetarëve, do t’i përmbush premtimet elektorale që kanë buruar nga program i NISMA’s....
Lajme

Ky është kategorizimi i ri i komunave sipas zonave

Bazuar në numrin javor të rasteve të SARS-COV 2 në 100.000 banorë, IKSHPK ka bërë sot rangimin e komunave sipas zonave. Në zonën e kuqe janë komuna e Prishtinës, Fushë Kosova, Obiliq, Zveçani. Në zonën e verdhë janë Lipjani, Gjilani, Vushtrria, Prizreni, Peja, Gjakova, Podujeva, Mitrovica e Veriut, Leposaviqi. Në...
Lajme

Zeka: Haki Abazi, prapë ka me ja thy qafën Albin Kurtit

Gazetari dhe analisti Milaim Zeka, përmes një statusi në profilin e tij në facebook, ka shruar se Haki Abazi është Koronavirusi i qeverise Kurti dhe se “prape ka me ja thy qafen” atij. “Koronavirusi i qeverisë Kurti, njeriu i 1000 skandaleve dhe keqepërdorime, Haki Abazi, e pati rrejtë fort e...
1 2 3
Page 2 of 3