archive12 Shkurt, 2021 - 23:57

Lajme

Syla: Kurti po don me folë si Shefqet Krasniqi me xhematin e vet

Gazetari Valon Syla, njëherit edhe opinionist, e ka krahasuar formën e fushatës së kreut të LVV’së, Albin Kurtit, me veprimet e hoxhës Shefqet Krasniqi. Syla, në emisionin ‘Pressing’ në T7, deklaroi se forma se si po bën fushatë Kurti, ngjason me komunikimin e Krasniqit me besimtarët myslimanë. Tutje, Syla konsideron...
Lajme

Albin Kurti tregon pse refuzoi debatin me Enver Hoxhajn e PDK’së

Albin Kurti, kandidat i VV’së për kryeministër ka treguar se pse nuk ka pranuar një debat me kundërkandidatët e tij nga PDK’ja e LDK’ja, Enver Hoxhaj e Avdullah Hoti. “Së pari në bëmë koalicionin parazgjedhor edhe e identifikuam saktë çështjen zgjedhjet janë referendum”, theksoi Kurti. “Në anën tjetër kishim planin...
Lajme

Nezir Çoçaj mbyll aktivitetin elektoral: Historia jonë nuk mund të rishkruhet, periudha në UÇK më e ndritura e gjithë jetës sime

Kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Nezir Çoçaj, sot ka mbyllur aktivitetin e tij elektoral, ku përmes një postimi në faqen e tij në facebook, ka thënë se historia jonë nuk mund të rishkruhet, periudha e ushtarit të UÇK-së është më e ndritura e gjithë jetës sime, raporton Korrespodenti....
Lajme

Për dallim nga të gjithë, Bekim Zabergja mbyll fushatën në një mënyrë shumë të veçantë

Kandidati për deputet nga radhët e NISMA’s Socialdemokrate, Bekim Zabergja, sot ka mbyllur aktivitetin e tij elektoral në familjen e Rrahman Ademit së bashku me kandidatët Bekim Brestovci dhe Kenada Avdiji në Lagjën ‘Lumni Surdulli’, raporton Korrespodenti. Ai, me këtë rast, përmes një postimi në profilin e tij në facebook,...
Lajme

“Rugova me besa-besë për LDK’në!” – Pritje madhështore për Akademik Frashër Demajn nga rugovianët

Akademiku dhe kandidati për deputet nga radhët e LDK’së, Frashër Demaj, sot ka qëndruar në Rugovë, ku është takuar me shumë përkrahës të tij në këto zgjedhje, raporton Korrespodenti. “Rugova me besa-besë për LDK’në”, ka shkruar Frasher Demaj në një status në profilin e tij në facebook. Akademik Frashër Demaj,...
1 2 3
Page 1 of 3