archive11 Shkurt, 2021 - 18:41

Lajme

Shala: PDK është votra e madhe e çlirimtarëve dhe shtetndërtuesve

Kandidati për deputet i PDK-së, Ferat Shala, përmes një postimi në faqen e tij në facebook, ka shkruar se Partia Demokratike e Kosovës është votra e madhe e çlirimtarëve dhe shtetndërtuesve, raporton Korrespodenti. “Me ndërgjegjen e pastër dhe ballëlartë para historisë PDK do ta udhëheq Kosovën me dashuri për Njeriun...
Lajme

“Largimi i mjekëve nga Kosova e ka çuar shëndetësinë në një gjendje alarmante”, debat në Bundestagun gjerman për Rregulloren e Ballkanit Perëndimor

Partia Alternativa për Gjermaninë kërkuar anulimin e Rregullores së Ballkanit Perëndimor për shkak të pandemisë, por kjo kundërshtohet nga shumica. Partia djathtiste në Bundestag, Alternativa për Gjermaninë, AfD, ka kërkuar të mërkurën me anë të një mocioni në parlamentin gjerman anulimin e Rregullores së Ballkanit Perëndimor. Argumenti kryesor është kriza...
Lajme

Ndërron jetë gazetari Bedri Sadiku

Gazetari shqiptar nga Kosova Bedri Sadiku ka ndërruar jetë ditën e sotme. Sadiku është ndarë nga jeta në moshën 65-vjeçare. Ai punonte si gazetar në të përditshmen “Rilindja”. Ai ka punuar si korrespodent i gazetës ë fjalë në Gjulan, Tirane dhe Shkup. Ai ishte njohës i mirë i zhvillimeve politike...
Lajme

Propozohen masa të reja, zgjatet orari i lëvizjes

Qeveria në detyrë e Kosovës është duke mbajtur mbledhje ku po shqyrtohen masa të reja kundër virusit COVID-19. Në masat e reja parashihet të zgjatet orari i lëvizjes së qytetarëve. Nga Qeveria e Kosovës kanë bërë të ditur për Express se ka filluar takimi online i cili për 4 orë...
Biznes

Sa është paga më e lartë në Zvicër?

Pothuajse të gjitha profesionet këtë vit kanë mbetur pa rritjen e pagës minimale. Në vitin e pestë me radhë pagat nuk lëvizin në Zvicër. Këtë e tregon “Libri i rrogave” nga Zyra për Ekonomi dhe Punë e Kantonit të Cyrihut, të cilin e ka bërë publike “Sonntagszeitung”, përcjell albinfo.ch. Ky...
ShowBiz

Ylli i TikTok-ut, ndërron jetë në moshën 18 vjeçare

Ylli i TikTok-ut, Dazharia Shaffer, ka ndërruar jetë në moshën 18 vjeçare. I njohur në rrjete sociale si Bxbygirlldee, babai i yllit të ri Joseph Santiago, konfirmoi në një faqe se vajza e tij vdiq në fillim të kësaj jave. “Më 8 shkurt vajza ime Dazharia na ka lënë herët....
1 2
Page 2 of 2