archive10 Shkurt, 2021 - 19:01

Lajme

Shala tregon arsyet pse duhet votuar ai

Kandidati për deputet nga PDK, Ferat Shala, ka publikuar një video ku tregon arsyet pse duhet votuar aj që të jetë zëri juaj në kuvendin e Kosovës. Shala, tregon se çfarë veprimesh ka ndërmarr si ministër i MPH-së. "Si ministër i MPH, filloi implementimin e projekteve strukturore për trajtimin e...
Lajme

10 arsye për të votuar Ferat Shalën me numër 14

Kandidati për deputet nga radhët e PDK-së, Ferat Shala ka renditur dhjetë arsye se pse qytetarët duhet ta votojnë atë në zgjedhjet e 14 shkurtit. Ai po ashtu ka thënë se vullneti dhe përvoja ime do të jenë çdo herë në shërbim të qytetarëve....
Lajme

Çitaku për retorikën përçarëse të Kurtit: S’barazohet marrja e pushtetit sot me luftën çlirimtare

Ish ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, ka kundërshtuar retorikën përçarëse të promovuar nga lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti. Çitaku ka deklaruar se “rotacioni demokratik i pushteteve” nuk mund të barazohet “as me luftën çlirimtare, as me rezistencën paqësore gjatë viteve të pushtimit, e as...
Lajme

Gjendet i vdekur në rrugë një person në Deçan

Një person është gjetur i vdekur në rrugët e fshatit Strellc të Epërm të Deçanit mbrëmjen e së martës. Policia e Kosovës njofton se tashmë i ndjeri ishte gjetur i shtrirë në rrugë nga disa kalimtarë të cilët e kishin dërguar në Spitalin e Pejës. Me konsultim me prokurorin e...
Lajme

Ministre e suksesshme, ndër më të votuarat disa herë më radhë, Vlora Dumoshi pritet të fitojë sërish në zgjedhjet e 14 shkurtit

Ministrja për Kulturë, Rini dhe Sport, Vlora Dumoshi, tani kandidate nga LDK për deputete në Kuvendin e Republikës së Kosovës, padyshim se është një nga personalitetet më të veçanta që ka aktualisht politika kosovare. Dumoshi, aktualisht është ministre e qeverisë Hoti, në këtë detyrë qëndroi edhe në qeverinë Kurti ku...
Lajme

Blerim Latifi: Nëse Vetëvendosja nuk i fiton 50%, ata janë humbës

Analisti politik, Blerim Latifi, ka konsideruar se nëse subjekti politik Lëvizja Vetëvendosje nuk arrin t’i marrë mbi 50 për qind të votave, “do jetë humbje e tyre”. Latifi, i ftuar në emisionin ‘Pressing’, teksa ka komentuar fushatat elektorale për zgjedhjet e 14 shkurtit, të cilat i ka cilësuar si të...
1 2 3
Page 2 of 3