archive10 Shkurt, 2021 - 21:46

Lajme

Përkrahje e madhe në Malishevë për Vlora Dumoshin

Qindra njerëz kanë marrë pjesë në tubimin që kishte sot Lidhja Demokratike e Kosovës në qytetin e Malishevës. Në këtë takim ishte e pranishme edhe ministrja akutale e kulturës Vlora Dumoshi, shkruan Albanian News. Ajo që ra në sy ishte simpatia e madhe e qytetarëve të kësaj komuna për ministreën...
précis

Alketa vjen me “Etje në pritje”

Shkrimtarja e gazetarja Alketa Gashi Fazliu ka nxjerrë nga shtypi librin e saj të radhës "Etje në pritje", raporton Korrespodenti. Libri është prozë poetike zhanër të cilin shkrimtarja duket se po e pëlqen në librat e saj të fundit! Alketa është gazetare dhe autore e emisionit të librit në RTK...
Lajme

Në Krushën e Ukshin Hotit, pritje e ngrohtë për Nezir Çoçajn

Kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Nezir Çoçaj, sot ka takuar simpatizantë të partisë në Krushën e Madhe, ku është pritur nga djali i Ukshin Hotit, Andini, si dhe nga qytetarë të shumtë, raporton Korrespodenti. “Në Krushën e të madhit Ukshin Hoti, u pritëm nga djali i tij, Andini...
Lajme

Donjet Bislimi publikon video emocionuese: Momenti kur Kadri Veseli e kishte propozuar kandidat për deputet

Kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Donjet Bislimi, përmes një postimi në faqën e tij në facebook, ka publikuar një video emocionuese, ku ish-kryetari Kadri Veseli, e kishte propozuar kandidat për deputet, raporton Korrespodenti. “Për ty kryetar”, ka shkruar Bislimi në mbishkrimin e kësaj video. Kujtojmë se Donjet Bislimi...
Lajme

Ziadin Sela në përkrahje të Kurtit dhe Osmanit

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët në Maqedoni, Ziadin Sela i ka dhënë mbështetje Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit për zgjedhjet e 14 shkurtit, raporton Korrespodenti. Sela sot i është bashkuar Kurtit e Osmanit në tubimin e tyre elektoral në Prizren. Në profilin e tij në “Facebook”, ai ka shkruar se...
Lajme

Edhe pse nuk mundi të jetë në tubim, Ferat Shala merr mbështetje të madhe në Drenas

Me rekomandim të mjekut, kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Ferat Shala, vazhdon të zhvillojë fushatën elektorale në distancë për shkak të disa shqësimeve shëndetësore që kishte ditë më parë, raporton Korrespodenti. Ndërsa, agjendën e tij zhgedhore po e vazhdojnë me një përkushtim e moral të lartë mbështetës të...
ShowBiz

God Ag publikon duetin me Nikollë Nikprelaj

Reperi i njohur shqiptar Gold Ag ka sjellë një këngë të re në bashkëpunim me Nikollë Nikprelaj. “Jem Ilira jem Teuta” titullohet kënga, tekstin e të cilit e kanë shkruar të dy protagonistët, shkruan Indeksonline. Kënga është realizuar me videoklip dhe pritet të bëhet hit....
Lajme

Kaltrinë Demiri, inxhinierja e vetme që synon Parlamentin e Kosovës

Kaltrinë Demiri, kandidatja për deputete, e cila në listën e Lidhjes Demokratike të Kosovës mban numrin 66, është inxhinierja e vetme e Ndërtimtarisë në drejtimin e Hidros, që synon Parlamentin. Ajo është e diplomuar në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina”. Poashtu, është e vetmja femër, e cila është duke punuar...
1 2 3
Page 1 of 3