archive9 Shkurt, 2021 - 23:52

Lajme

Kandidati për deputet nga LVV është shprehur i bindur se Kurti do të bëhet kryeministër dhe Osmani do të bëhet presidente

Armend Muja thotë se nëse LDK-ja ka pranuar të qëndrojë në sallë për Hashim Thaçin, s’ka pse ta bojkotojë zgjedhjen e Vjosa Osmanit presidente. Kandidati për deputet nga Lëvizja Vetëvendosje, Armend Muja është shprehur i bindur se Albin Kurti do të bëhet kryeministër dhe Vjosa Osmani do të bëhet presidente....
précis

Botohet libri “Betejë në vargje” i autorit Bujar Tafa

Shkrimtari Bujar Tafa ka botuar një libër të ri. Ai titullohet “Betejë në vargje”, ku janë të përfshira 15 recensione nga fusha e studimeve letrare, poezisë, botime në gjuhë të tjera si dhe revista, raporton Korrespodenti. Autori Bujar Tafa, përmes një postimi në profilin e tij në facebook, ka shkruar...
Lajme

Ngriten zëra për dorëheqjen e shefit të BE’së për Politikë të Jashtme, Josep Borrell

Më shumë se 80 parlamentarë të BE'së kërkojnë̈ dorëheqjen e shefit për Politikë të Jashtme të BE'së, Josep Borrell, shkruan e përditshmja suedeze, Dagens Nyheter, përcjell portali PaRrotlla. Në radhën e parlamentarëve që kërkojnë dorëheqjen e Borrellit efshtë̈ edhe Arba Kokalari, nga Partia Moderate e Suedisë. Shefit për Politikë të...
Sporti

Ky është asistimi i Arbër Zenelit për Dian sonte

Arbër Zeneli ka asistuar në humbjen e Reims kundër Valenciennes për Kupën e Francës që u mbajt sonte Reims e humbi këtë takim derisa nga minuta e parë për skuadrën franceze kishte startuar Valon Berisha, i cili u largua nga ndeshja në minutën e 59-të për t’ia lëshuar vendin Munetsit....
Lajme

Numër dëshpërues i simpatizantëve të Vetëvendosjes në Ballaban

Numër i vogël i simpatizantëve të Vetëvendosjes është parë në takimin e strukturave të kësaj partie në fshatrat Brainë, Keqekollë dhe Ballaban. Siç mëson Korrespodenti, takimi ka pasur të mbahet në të tri fshatrat, por për shkak të numrit të vogël të simpatizantëve, drejtuesit e takimit janë detyruar që me...
Lajme

Bear Berisha: Prizreni mbetet Jerusalemi i PDK’së

PDK’ja, sot mbajti një tubim madhështor me elektoratin në Prizren. Bear Berisha, ish-kandidati i PDK-së për deputet, njeherit një ndër më të votuarit në Prizren, përmes një statusi në profilin e tij në facebook, pubikoi disa pamje nga ky takim adhështor si dhe doli në përkrahje të kandidatëve të PDK-së...
1 2
Page 1 of 2