archive8 Shkurt, 2021 - 16:06

Lajme

Hajredin Kuçi bën thirrje të votohet Xhavit Haliti me nr.7

Nënkryetari i PDK-së, Hajredin Kuçi, u ka bërë thirrje qytetarëve të Kosovës që ta votojnë Xhavit Halitin për deputet. Duke folur për rolin dhe kontributin e Halitit, Kuçi, ka thënë se Xhavit Haliti është themeluesi i themeluesve të UÇK-së. Këto komente, Kuçi i ka bërë mbrëmë në tubimin e PDK-së...
Lajme

Njeriu që përfaqësoi 57 shtete islamike mbështet Enver Hoxhajn për kryeministër

Ish-sekterari i Organizatës për Bashkëpunim Islamik (OIC), Ekmeleddin İhsanoğlu, përmes një videoje, ka treguar historinë e takimeve dhe bashkëpunimeve me kandidatin për kryeministër, Enver Hoxhaj, njëherësh edhe kryetar i PDK-së. Përmes një videoje, ai ka uruar që Enver Hoxhaj të dalë suksesshëm në këto zgjedhje, duke përmendur të gjithë kronologjinë...
Lajme

Gjendet i vdekur një 22-vjeçar

Një 22-vjeçar është gjetur pa shenja jete sot gjatë ditës në Banjë të Pejës. Lajmin e ka konfirmuar për Insajderin, Fadil Gashi, zëdhënës në Policinë Rajonale të Pejës. “Jemi njoftuar rreth orës 11: 45, për një person pa shenja jete. Policia ka dal në vendin e ngjarjes dhe është njoftu...
Lajme

Abrashi: LDK do të fitojë dhe do ta udhëheqë Qeverinë

Ministri në detyrë i Infrastrukturës, Arban Abrashi, ka thënë se LDK-ja ka një ngritje dhe trend shumë pozitiv. Ai ka shtuar se LDK-ja do të fitojë zgjedhjet e 14 shkurtit dhe do ta udhëheqë Qeverinë, ndërsa sipas tij të dhënat që kanë tregojnë një rënie drastike dhe humbje besimi të...
Lajme

Nga sot paralajmërohen përsëri vërshime në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) njofton se nga sot e deri më 12 shkurt mund të ketë sërish vërshime si pasojë e reshjeve të shiut dhe shkrirjes së borës. Si pasojë e reshjeve të shiut dhe shkrirjes së borës në viset malore të pellgut të Drinit të Bardhë, në disa...
Lajme

Digjet një shtëpi në Prishtinë

Një shtëpi në kryeqytet është përfshirë nga zjarri mesnatën e djeshme. Sipas një sinjalizuesi, shtëpia ndodhet në lagjen “Bregu i Diellit”, afër “Albi market”. Më poshtë mund ta shihni videon nga vendi i ngjarjes. FullSizeRender...
1 2 3 4
Page 3 of 4