archive8 Shkurt, 2021 - 21:11

Lajme

Xhevahire Izmaku takon gratë e martirëve të lirisë!

Kandidatja për deputete nga radhët e PDK’së, Xhevahire Izmaku, sot kanë takuar gratë e martirëve të lirisë, raporton Korrespodenti. “Janë keto heroinat e kombit, të cilat ndonëse me ndihmë të vogël financiare nga shteti po arrijnë të mbajnë familjet e tyre. Kjo ndodhë përshkak të statutit social të këtyre familjeve”,...
Lajme

Limaj: Vushtrria, qyteti i vlerave dhe traditës tregoi qartë se zëri i Çlirimtarëve do të jehoi pas 14 shkurtit

Kandidati për kryeministër nga NISMA Socialdemokrate, Fatmir Limaj, sot zhvilloi takim me simpatizantët e kësaj partie në Vushtrri, raporton Korrespodenti. Ai, përmes një Postimi në facebook, tha se rreshtimi me plotë dinjitet e krenari i përkrahësve të NISMA's të shumtë në Vushtrri, krah kauzës “Me Çlirimtarët”, që po frymon sot...
Lajme

Çoçaj: Në Atmaxhë u konfirmua fitorja e radhës së PDK’së

Kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Nezir Çoçaj, së bashku me kolegë për deputet nga kjo parti, sot kanë zhvilluar takim me Atmaxhë, raporton Korrespodenti. “Në Atmaxhë u konfirmua fitorja e radhës së PDK - së dhe programit të #Rimëkëmbjes. Këtu fjala bastion merr kuptimin e vërtetë pasi tash...
Lajme

Krasniqi: Prioritet i NISMA’s do të jetë zhvillimi i arsimit professional për të nxjerrë kuadro të afta për tregun e punës

Kandidati për deputet nga NISMA’s Socialdemokrate, Agim Krasniqi, gjatë takimeve të fundit që kishte me sektorin prodhues, kishte deklaruar se mbështetja e zhvillimit te arsimit professional, i cili është ende i cenuar nga mungesa e objekteve adekuate, do të jetë prioritet mbi prioritete ne programin qeverisës të NISMA’s, raporton Korrespodenti....
1 2 3 4
Page 2 of 4