archive8 Shkurt, 2021 - 23:59

Lajme

Vendbanimet hebreje mund të vihen nën hetim ndërkombëtar

Vazhdimi i ndërtimit të vendbanimeve hebreje nga Qeveria izraelite në Bregun Perëndimor dhe në Jerusalemin Lindor mund të jetë më lehtë lëndë për Prokurorinë sesa aksionet ushtarake kundër palestinezëve – nëse kryeprokurori i Gjykatës Ndërkombëtare Penale (GJNP) vendos të hapë zyrtarisht hetimet për krime lufte. Ky hetim është ende shumë...
Lajme

Grabovci: Bubaveci të vendosur për PDK’në dhe Rimëkëmbjen e Kosovës!

Kandidat i për deputete nga radhët e PDK’së, Valon Grabovci, ka zhvilluar një takim me simpatizantë të partisë në Bubavec, raporton Korrespodenti. “Bubaveci të vendosur për PDK’në dhe Rimëkëmbjen e Kosovës!”, ka shkruar Grabovci në një status në profilin e tij në facebook, ku shihet me disa bashkëpuntor të PDK’së....
Lajme

Xhevahire Izmaku: Vushtrria fol me një zë!

Kandidatja për deputete nga radhët e PDK’së, Xhevahire Izmaku, ka mbetur e impresionuar në takimet e saj në pothuajse të gjitha fshatrat e Vushtrrisë, raporton Korrespodenti. “Vushtrria fol me një zë!”, ka shkruar ajo në një status në profilin e saj në facebook, ku shihet me disa bashkëpuntor të saj...
ShowBiz

“Xhelozia në dashuri”/ Këtë interpretim të Albatros Rexhajt, nuk duhet humbur kurrsesi!

Në edicionin e sontëm të emisionit “LIBERO” te Resul Sinani në ATV, kishte mjaft momente interesante, ku mysafirë ishin Albatros Rexhaj, Blerina Klokoqi Rugova, Arta Jashari, Adelina Halitjaha dhe Ismet Munishi, raporton Korrespodenti. “Fjala ime”, një nga rubrikat e emisionit, këtë javë solli emocione te shikuesit. Ishte poeti Albatros Rexhaj,...
Sporti

Munishi: Ky futbollist në kombëtaren e Kosovës vlerësohet më shumë se që e meriton

Te rubrika “Pyetjet e Jetës”, në emisionin ‘LIBERO’ te Resul Sinani në ATV, Ismet Munishi është pyetur se cili futbollist i kombëtares kosovare vlerësohet më shumë se që e merititon. ‘Atdhe Nuhiu’, ka qenë përgjigjas e Munishit. “Atdhe Nuhiu është futbollisti më i mbivlerësuar në kombëtaren e Kosovës thotë Ismet...
1 2 3 4
Page 1 of 4