archive7 Shkurt, 2021 - 13:07

Lajme

Zjarr i madh në Prishtinë, digjet një kioskë dhe katër vetura

Në lagjen “Dardania”, në Prishtinë, nga zjarri që ka përfshirë kontejnerin e mbeturinave, është djegur një kioskëdhe katër vetura. 02Press merr vesh se nga zjarri që ka përfshirë gjatë ditës së djeshme këtë pjesë ku zakonisht ka vetura të parkuara në lagjen “Dardania”, është djegur një kioskë, katër vetura, dy”golf...
Lajme

Biden i kërkon Serbisë njohjen e Kosovës

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joseph Biden, në një letër urimi presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me rastin e Ditës së Shtetësisë së Serbisë, ka kërkuar nga ai arritjen e një marrëveshjeje gjithëpërfshirëse Kosovë-Serbi, që do të përqendrohet në njohjen reciproke. Siç njoftojnë mediat serbe, në letrën e...
Shëndeti

Pesë ushqime që shtojnë hekurin në trup

Hekuri është mineral jashtëzakonisht i nevojshëm për trupin e njeriut. Ai është pjesë e të gjitha qelizave dhe ndihmon në shumëçka organizmin. Hekuri është element esencial për prodhimin e gjakut. Rreth 70 për qind e hekurit në trupin e njeriut është në qelizat e kuqe dhe në muskuj. Falë tij...
Lajme

Lumturie Kurtishaj: Kauza e jonë “Me Çlirimtarët” është e lidhur ngushtë me të kaluarën, të tashmën dhe të ardhmë tone

Kandidatja për deputet nga radhët e NISMA’s Socialdemokrate, Lumturie Kurtishaj, përmes një postimi në profilin e saj në facebook, ka thënë se beson që kauza NISMA’s për mbrojtjen e vlerave kombëtare është e lidhur ngushtë me të kaluarën, të tashmën dhe të ardhmë tone, raporton Korrespodenti. Në këtë postim, ajo...
1 2
Page 2 of 2