archive7 Shkurt, 2021 - 22:16

Lajme

Bardhyl Mahmuti: Gjenocidi ka emër: Serbi!

Ish-përfaqësuesi politik i UÇK-së, Bardhyl Mahmuti, ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të presidentit serb Aleksandër Vuçiq, pasi ky i fundit kishte deklaruar se më parë e vë kokën në cund, se sa ta njohë Kosovën, raporton Korrespodenti. “Është koha që t’i vihet koka në cung Goebbelsit të Ballkanit!”, ka shkruar...
Lajme

Cakolli: Qytetarët e kanë përjetuar në kurrizin e vet keqqeverisjen e Vetëvendosjes, më 14 shkurt do t’i vijë fundi këtij modeli të qeverisjes

Kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Bujar Cakolli, përmes një postimi në facebook, ka thënë se qytetarët e kanë përjetuar në kurrizin e vet keqqeverisjen e Vetëvendosjes, dhe se më 14 shkurt do t’i vijë fundi këtij modeli të qeverisjes. Postimi i plotë i Cakollit në facebook: Kush më...
Lajme

Fshatrat e Opojës: Kuk, Pllajnik, Kosavë e Kapre, i japin përkrahje të fuqishme kandidatëve të PDK’së Ilir Kurtishi dhe Jetmire Skeraj

Kandidatët për deputet nga radhët e PDK’së, Ilir Kurtishi dhe Jetmire Skeraj, sot kanë zhvilluar takime me banorët e fshatrave të Opojës, Kuk, Pllajnik, Kosavë e Kapre, raporton Korrespodenti. Këtë e ka konfirmu faqja faqja në facebook “PDK - Dega Dragash”: Partia Demokratike e Kosovës - Dega në Dragash vazhdojë...
Lajme

Shaip Kameri: Ja çfarë më tha Aleksander Vuçiq kur ua përmenda varrezat masive të shqiptarëve në Serbi!

Këtë të dielë, deputeti shqiptar nga Presheva në Parlamentin e Serbisë Shaip Kamberi, ishte mysafir në emisionin Kojshia Shoë, e bashk me të ishte edhe nëna e dëshmorit, Smajl Ahmeti. Ai, për shikuesit e këtij emisioni, zbuloi një bisedë që kishte bërë me presidentin Vuçiq e kryeministren Bernabiq për varrezat...
Lajme

Entuziazëm dhe përkrahje e madhe për PDK’në në Tërstenik

Kandidatja për deputete nga radhët e PDK’së, Xhevahire Izmaku, sot ka zhvilluar një takim me simpatizantë të partisë në Tërstenik të Drenasit, raporton Korrespodenti. Ajo, përmes një statusi në profilin e saj në facebook, ka shkruar se në këtë takim është vërejtur një entuziazëm dhe përkrahje e madhe për PDK’në...
Lajme

Peter Feith mbështet Enver Hoxhajn për kryeministër

Ish-shefi i zyrës civile ndërkombëtare në Kosovë, Peter Faith, i ka dhënë mbështetje Enver Hoxhaj në garën për kryeministër. Me këtë rast, Hoxhaj ka publikuar një video në llogarinë e vet në “Facebook” në të cilën Feith, i ka dhënë mbështetje për zgjedhjet e 14 shkurtit. Hoxhaj ka thënë se...
Lajme

Nëna e dëshmorit e emocionon deputetin Shaip Kamberi

Deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë Shaip Kamberi, ishte mysafir në emisionin Kojshia Show, e bashk me të ishte edhe nëna e dëshmorit, Smajl Ahmeti. Nëna e dëshmorit Smajl Ahmeti emocionoi deputetin Shaip Kamberi me disa fjalë prekëse dhe pati një porosi për Serbinë! Ndiqeni minutën e 28 të emisionit:...
1 2
Page 1 of 2