archive6 Shkurt, 2021 - 08:43

Lajme

6,714 raste aktive me Covid-19 në Kosovë

Referuar statistikave, në Kosovë janë 6,714 raste aktive me COVID-19. Të dhënat nga Instituti Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës tregojnë se që nga 13 marsi kur edhe u paraqitën dy rastet e para pozitive me COVID-19, numri i të infektuarve deri tani ka shkuar në 61 mijë e 688....
Lajme

Gjinovci kundër shërbimit ushtarak: Janë gjëra primitive

Aktivisti e analisti, Rron Gjinovci thotë se Kosovës i duhet një arsim më i mirë dhe jo shërbimi ushtarak. “Në një shoqëri si e jona ne kemi nevojë për një spital, një shkollë të mesme qysh duhet, një universitet qysh duhet dhe një shkollë fillore qysh duhet”, tha Gjinovci në...
Lajme

Këshilli Prokurorial i reagon Kurtit: Kryeprokurorin e caktojmë ne

Këshilli Prokurorial i Kosovës i ka reaguar kandidatit për kryeministër nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit, pas deklaratave të tij lidhur me Kryeprokurorin e Shtetit, duke aluduar në shkarkimin e tij nga organet kompetente. Përmes një komunikate drejtuar mediave, KPK’ja i ka bërë thirrje Kurtit dhe kandidatëve të tjerë...
Lajme

“Me Çlirimtarët”, Bekim Zabergja i NISMA’s takon veteranët

Kandidati për deputet nga radhët e NISMA’s, ka zhvilluar një vizitë në OVL së UÇK’së,dhe SHIL së UQK’së, raporton Korrespodenti. Ka publikuar foto nga takimi, ku ka thënë se janë pritur ngrohtësisht nga veteranët e UÇK’së. “Sot, gjatë dites vizituam OVL së UÇK-së dhe SHIL së UÇK-së, ku u pritem...
1 2 3 4
Page 4 of 4