archive6 Shkurt, 2021 - 10:55

Lajme

Frizura e Ramush Haradinajt gjatë luftës

Në një video të rrallë nga lufta, ish-udhëheqësi i UÇK-së, Ramush Haradinaj, shihet duke vizituar banorët e një fshati në Kosovë. Ajo që ka marrë vëmendje në këtë video të rrallë është stili i flokëve të Haradinajt. Ky stil i flokëve është kthyer në trend në ditët e sotme. Ne...
Lajme

Kujtohet Thaçi si udhëheqës i delegacionit të Kosovës në Rambuje

Kujtohet Hashim Thaçi si udhëheqës i delegacionit të Kosovës në Rambuje, që solli bombardimet kundër Serbisë. Fondacioni “Përkrahje për Mbrojtjen Juridike të Hashim Thaçit”, përmes një videoje dhe postimi në llogarinë në rrjetet sociale, sot në 22 vjetorin e nisjes së punimeve të Konferencës së Rambujesë, ka kujtuar kohën kur...
Lajme

Mërgimtarët të pakënaqur me votimin përmes postës

Kanë ngelur edhe pak ditë para zgjedhjeve të parakoshme në Kosovë, proces ky që ka ngjallur interesim të madh të diasporës. Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve konstatoi se nga 130 mijë e e 168 aplikime janë verifikuar 102 mijë e 100 qytetar, një rritje prej 225 për qind krahasuar me aplikimet...
Lajme

22 vjet nga konferenca e Rambujesë

Para 22 viteve, më 6 shkurt të vitit 1999 i filloi punimet Konferenca e Rambujesë. Ky takim, i cili u mbajt në afërsi të Parisit të Francës, synoi zgjidhjen e krizës në Kosovë. 3Iniciues të konferencës, që zgjati deri më 23 shkurt ishte Grupi i Kontaktit, ndërsa ndërmjetës ishin Christopher...
Lajme

Më pak fyerje në këtë fushatë zgjedhore në mes partive politike

Diskursi i partive politike në fushatën elektorale për zgjedhjet e parakohshme parlamentare, po përcillet me më pak përplasje verbale, krahasuar me fushatat zgjedhore paraprake, thotë njohësi i zhvillimeve politike, Arton Demhasaj. “Ka pas ofendime individuale apo të njerëzve të caktuara brenda partive politike, por mendoj se ka qenë brenda konturave...
1 2 3 4
Page 3 of 4