archive6 Shkurt, 2021 - 18:43

Lajme

Valon Grabovci merr mbështetje në Skenderaj

Kandidati i PDK-së për deputet, Valon Grabovci, ka takuar sot simpatizantë të partisë në Skenderaj. Grabovci, përmes një statusi në facebook, i ka falenderuar ata për përkrahjen që po i dhajnë PDK'së dhe dhe atij nëgarën për deputet. Statusi i plotë i Valon Grabovcit: Me disa miq në Skenderaj për...
Lajme

Ferat Shala merr mbështetje nga rinia në Gjakovë

Kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Ferat Shala, ka zvilluar një takim mbresëlënës me anëtarë dhe simpatizantë të shumtë të Partisë Demokratike të Kosovës në Gjakovë, raporton Korrespodenti. “Kënaqësi të jesh në mesin e simpatizantëve dhe mbështetësve të rinj të Partisë Demokratike të Kosovës në Gjakovë”, ka shkruar Shala...
Lajme

Daut Haradinaj: I kemi ofruar vendit njeriun më serioz për president

Ish-shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), tani kandidat për deputet, Daut Haradinaj ka thënë se të gjitha partitë politike në Kosovë janë provuar për qeverisje. Në një takim me të rinjtë e Prizrenit, Haradinaj ka thënë se kjo komunë dhe e gjithë Kosova e kuptojnë...
ShowBiz

Kjo modele do të kandidojë për deputete?

Shquhet si modelja me joshëse. Françeska Jaçe kujdeset që të ngacmojë imagjinatën e ndjekësve në çdo publikim. Në një intervistë të dhënë për “Prive”, ajo u pyet se nëse do të kishte dëshirë të merrej me politikë dhe se a anon ka ana e majtë apo e djathtë, pyetje në...
Lajme

“Vetëvendosja nuk i pranon dy Albina”

Ish anëtari i VV’së, Xhavit Drenori ka thënë se kandidatja për presidente nga Vetëvendosja, Vjosa Osmani, po e mbron Vetëvendosjen dhe Albin Kurtin duke dalë edhe nga vetja. Ai, në Edicionin e Analizës Zgjedhore në Klan Kosova, ka thënë se ka dilema nëse Vjosa Osmani do ta ruajë profilin e...
1 2 3 4
Page 2 of 4