archive6 Shkurt, 2021 - 23:54

Lajme

Shala: Përkrahja për PDK’në si kjo në Gllanasellë, është dëshmia më e mirë se tek qytetarët po rritet shpresa

Kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Ferat Shala, ka zvilluar një takim mbresëlënës me anëtarë dhe simpatizantë të shumtë të Partisë Demokratike të Kosovës në Gllanasellë, raporton Korrespodenti. Ai përmes një postimi në faqen e tij në facebook, ka thënë se Përkrahja për PDK-në si kjo në Gllanasellë, është...
Lajme

Foto e veçantë: Presidenti amerikan Biden, Presidenti Thaçi dhe kandidati për kryeministër Enver Hoxhaj!

I nominuari i PDK’së për kryeministër të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka pasur fatin të takojë personalisht presidentin i SHBA’së, Joe Biden, në vitin 2016, gjatë vizitës së këtij të fundit në Kosovë në kohën sa ishte zëvendëspresident i presidentit Barak Obama, shkruan Korrespodenti. Biden, i cili njihet si një nga...
Lajme

Agim Krasniqi nga NISMA: Arsimi cilësor, arma më e fortë kundër varfërisë

Kandidati për deputet nga radhët e NISMA’s Socialdemokrate, Agim Krasniqi, ka vlerësuar se me ngritja e cilësisë së arsimit është arma kryesore për luftimin e varfërisë në Kosovë, raporton Korrespodenti. “Shporta ekonomiko-sociale e një individi, nuk do të jetë faktori vendimtar për të ardhmen e tij. Ngritja dhe përparimi në...
Lajme

Milaim Zeka del pozitiv me Covid-19

Gazetari dhe analisti Milaim Zeka ka dalur pozitiv me Covid-19. Lajmin e ka bërë të ditur një i afërm i Zekës, i cili ka thënë se tani për tani, gjendja e tij shëndetësore është e stabile. “Në mengjes ka pasur temperaturë, e ka bërë testin dhe i ka dalur pozitiv....
1 2 3 4
Page 1 of 4