archive5 Shkurt, 2021 - 23:50

Lajme

Akademik Frashër Demaj: Arsimin e kemi prioritet kombëtar

Historiani dhe kandidati për deputet nga radhët e LDK-së, Frashër Demaj, në emisionin “Debati Zgjedhor” të RTK-së, ka thënë se LDK-ja pikë të parë të programit e ka arsimin në pandemi. “Teorikisht secila qeveri e ka pasur prioritet arsimin , në programet e tyre. Por nga rezulatet e PISA-s flasin...
Lajme

Haki Morinës i kushtohet këngë për veprimtarinë e tij në ditët më të vështira për popullin e Kosovë

Ish të burgosurit politik dhe veprimtarit të çështjes kombëtare, Haki Morinës, i është kushtuar këngë për kontributin e tij në ditët më të vështira për popullin e Kosovës. Me t’u publikuar kënga, ka reaguar veprimtari Morina, I cili përmes një statusi në facebook ka falënderuar këngëtarin Halit Gashi si dhe...
Lajme

Osmani: E kam paragjykuar Kurtin, por isha e ndikuar nga LDK’ja

Kandidatja për presidente, Vjosa Osmani, ka thënë se deklaratat që i kishte bërë në të kaluarën për tashmë partnerin e saj të koalicionit, Albin Kurtin, kanë qenë të ndikuara edhe nga LDK-ja. Ajo tha se ka pasë paragjykime ndaj Kurtit në bazë të “konstruksioneve të ndërtuara në LDK”, njofton Klan...
ShowBiz

Gazetarja Alketa Gashi-Fazliu shfaqe tejet atraktive në foton e fundit

Gazetarja e mirënjohur kosovare, Alketa Gashi - Fazliu, është mjaft aktive në rrjetet sociale me publikimin e ngjarjeve, statuseve, duke mos anashkaluar edhe të fotove të ndryshme nga përditshmëria e saj, shkruan Korrespodenti. Në këto foto që ajo publikon në rrjetet sociale bie në sy stili i veçantë dhe veshjet...
Lajme

Donjet Bislimi: PDK, adresë së vetme politike e UÇK’së

Kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, sot është takuar me simpatizantët dhe strukjturat e partisë në Zhabar, raporton Korrespodenti. Ai, përmes një postimi në faqen e tij në facebook, ka shkruar se PDK ështëadresë së vetme politike e UÇK’së. “Nga Ilirida dhe Zhabari, me krenari dhe plot dashuri. Urime...
Lajme

Ariana Musliu – Shoshi merr mbështetje të veçantë në Kamenicë

Kandidatja për deputete nga radhët e PDK’së, Ariana Musliu – Shoshi, së bashku me të nominuarin e PDK’së për kryeministër, Enver Hoxhajn, kanë qëndruar sot në qytetain e Kamenicës, ku janë takuar me simpatizantë dhe struktura të partisë, raporton Korrespodenti. “Pata nderin të jem e pranishme në qytetin e Kamenicës,...
Lajme

Ferat Shala në takim mbresëlënës me anëtarë dhe simpatizantë të PDK’së në Poklek dhe Vasilevë

Kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Ferat Shala, ka zvilluar një takim mbresëlënës me anëtarë dhe simpatizantë të shumtë të Partisë Demokratike të Kosovës në Poklek të Vjetër, Poklek të Ri dhe Vasilevë, raporton Korrespodenti. “Para përkrahësve të shumtë shpalosëm programin qeverisës “Rimëkëmbje” dhe premtuam se jemi të vendosur...
Lajme

Kandidati i NISMA’s, Agim Krasniqi: Të promovojmë vlerat e larta të luftës për liri, për ta bërë Kosovën shtet me dinjitet

Kandidati për deputet nga radhët e NISMAS’s Socialdemokrate, Agim Krasniqi, ka thënë për Korrespodentin, se vizioni i NISMA’s “Me Çlirimtarët” është për një shoqëri mundësish, ku duke respektuar vlerat e luftës, qytetarët do të jetojnë në një bashkësi të lirë, të sigurt dhe e cila respekton arritjet dhe sukseset e...
1 2
Page 1 of 2