archive4 Shkurt, 2021 - 10:14

Lajme

Pse Irani ka pritur një delegacion të lartë të talibanëve?

Irani ka mbrojtur pritjen e një delegacioni të talibanëve për një javë të plotë, me qëllim të asaj që analistët besojnë se synon rritjen e ndikimit dhe kultivimin e lidhjeve me qeverinë potenciale të Afganistanit në të ardhmen. Delegacioni, i udhëhequr nga lideri politik i talibanëve, Mullah Abdul Ghani Baradar,...
Lajme

Ferat Shala takon kryetarin e komunës së Kaçanikut, Besim Ilazin

Kandidati për deputet nga radhët e PDK'së, Ferat Shala, ka takuar kryetarin e komunës së Kaçanikut, Besim Ilazin, raporton Korrespodenti. Ai, përmes një postimi në faqen e tij në facebook, ka thënë se Besim Ilazi është njëri prej shembujve ekselent të lidershipit në Kosovën e pasluftës. "Ai e udhëhoqi komunën...
Lajme

Letër publike për vizitën e Albin Kurtit në fshatin tim Rezallë

I shtyrë nga emocionet për sakrificat e Rezallës po e shkruaj këtë letër publikepër vizitën e liderit te Vetëvendosjes Albin Kurtinë fshatin Rezallëtë Skenderajt, pritje e cila ju bë nga Komandanti Ahmet Zabeli. Shkruan: Milaim Ahmeti Për te mos u keqkuptuar ky reagimi im, unë nuk jam kundër vizitës së...
1 2 3
Page 3 of 3