archive4 Shkurt, 2021 - 12:38

Lajme

Kurti: Pos atij me Vjosa Osmanin, nuk kemi plane për koalicione të tjera pas zgjedhjeve

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherit kandidat për kryeministër, Albin Kurti, ka thënë se nuk planifikon që pas zgjedhjeve të ketë ndonjë koalicion me tjetër kë pos bashkëpunimit me iniciativën e Vjosa Osmanit. Kurti në një takim virtual me zyrtarë të Partisë Socialdemokrate të Gjermanisë ka thënë se dëshirojnë të fitojnë...
ShowBiz

Një skandal tjetër në “Përputhen”

Autorja e emisionit “Për’puthen”, Olsa Muhameti, vite më parë kishte intervistuar konkurrentin Atdhe Xheravina. Një video është shpërndarë në rrjete sociale duke e demaskuar autoren se njihej me konkurrentin para hyrjes së tij në program. Ndërsa, gjatë asaj kohe konkurrenti nga Kosova ishte duke kaluar pushimet në bregdetin shqiptar. Në...
Lajme

Qeveria ndan 70 mijë euro për shënimin e 13 vjetorit të pavarësisë

Qeveria e Kosovës ka ndarë 70 mijë euro për organizimin e përvjetorit të pavarësisë së Kosovës. “Në mbledhjen e 61-të me radhë, sot janë miratuar vendime dhe dokumente nga fushat e përgjegjësive kushtetuese dhe ligjore të Qeverisë”, thuhet në komunikatën për shtyp nga Zyra e Kryeministrit. “Për punën e Këshillit...
Lajme

Alarm në Kosovë: Po riinfektohen sërish ata që e kaluan COVID-19

Profesionistë shëndetësorë në Kosovë kanë ngritur shqetësimin se personat që tashmë e kanë kaluar sëmundjen e Covid 19, po riinfektohen. Ata thanë se tashmë kanë shtruar në spital për herë të dytë edhe mjekë të cilët aktualisht janë në trajtim. Në anën tjetër infektologu Ilir Tolaj tha se se riinfeksioni...
1 2 3
Page 2 of 3