archive3 Shkurt, 2021 - 23:52

Lajme

Pritje madhështore për PDK’në në Vushtrri

PDK ka vazhduar me prezantimin e programit të Rimëkëmbjes edhe në Vushtrri, ku është parë një numër i madh i simpatizantëve të kësaj partie, raporton Korrespodenti. Përmes një postimi në faqen e tij në facebook, ka shkuar se qytetarët e Vushtrrisë, të bashkuar dhe entuziastë, janë rreshtuar me Partinë Demokratike...
Lajme

Shala: Vetëvendosja nuk ka pasur kurrë program

Nënkryetari i LDK’së, Kujtim Shala, ka folur për programin e VV’së dhe profilin ideologjik të Kurtit. Shala ka thënë se Vetëvendosjes nuk ka pasur kurrë program. Ndërsa, kreut i saj, Albin Kurtit, i dihet profili ideologjik. “Kurrë hiç, Vetëvendosja nuk ka pasur program”, është shprehur Shala Pressing. “Profil ideologjik i...
Lajme

VV: Kryeministr i ardhshëm Albin Kurti, presidente Vjosa Osmani

Lëvizja Vetëvendosje në faqen e saj në facebook, ka publikuar foto të hapjes së fushatës zgjedhore për zgjedhjet e 14 shkurtit, raporton Korrespodenti. “Kryeministri i ardhshëm, Albin Kurti me presidenten, Vjosa Osmani, para pjesëmarrësve në veturat e parkuara te 'Pallati i Rinisë', dhe mijëra qytetarëve që po e ndiqnin ngjarjen...
Lajme

Ky është personi që dyshohet se u plagos sonte në Prishtinë

Personi i plagosur me armë zjarri para pak minutash në rrugën “UÇK” në Prishtinë është R.G. Kështu ka mësuar Gazeta Express nga burime të saja. Lajmin për plagosjen e një personi, e ka konfirmuar për Express zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci. “Sot rreth orës...
Lajme

Adriana Matoshi: Albin Kurti është pasuri kombëtare

Në emisionin “Studio A”, me Adelina Hasanin në ATV, aktorja Adriana Matoshi, ka rrëfyer pse është bashkuar me Albin Kurtin dhe Lëvizjen Vetëvendosje. “E kom ngu Albin Kurtin, i kam ngu vizionet e tij, e kam pa se është një lider shumë i mirë, është një njeri shumë i mençur,...
Lajme

Merkel: Ja çka i pret ata që nuk do të vaksinohen

Kancelarja gjermane Angela Merkel në një intervistë për televizionin ARD ka mbrojtur strategjinë e saj të vaksinimit. Ajo me këtë rast tregon se deri kur të gjithë gjermanët do të mund të vaksinohen – dhe çfarë ndodh nëse dikush nuk dëshiron ta bëjë këtë. Kjo intervistë vjen më shumë se...
Lajme

Të shtëna armësh, plagoset një person në Prishtinë

Një person është plagosur me armë zjarri para pak minutash në rrugën “UÇK” në Prishtinë. Lajmin e ka konfirmuar për Express zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci. “Sot rreth orës 21:00 kemi marrë informacionin për një plagosje me armë zjarri në rrugën “UÇK”në Prishtinë. Menjëherë...
Lajme

Hoxhaj: Nuk ka forcë që e ndalon Drenicën

Kandidati për kryeministër të Kosovës nga radhët e PDK’së, Enver Hoxhajt, sot ka qendruar në Drenicë ku ka takuar numër të madh të simpatizantëve të partisë, rasporton Korrespodneti. Ai, përmes një postimi në faqen e tij në facebook, ka thënë se nuk ka forcë që e ndalon Drenicën. “Nuk ka...
Lajme

Shala: Edhe Polluzha e Shtutica sonte shpallën triumfin e PDK’së

Kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Ferat Shala, së bashku me kolegë kandidatë të kësaj partie, kanë vizituar sot Polluzhën e Shtuticën, ku ka thënë se edhe këto vende e sonte shpallën triumfin e Partisë Demokratike të Kosovës, raporton Korrespodenti. “PDK-ja sot, ashtu sikurse dje, qëndron afër halleve të...
1 2 3 4
Page 1 of 4