archive2 Shkurt, 2021 - 12:56

Lajme

Përleshje mes PSD’së dhe Policisë së Kosovës pas aksionit tek Qeveria

Partia Socialdemokrate ka mbajtur një aksion para objektit të qeverisë së Kosovës. Aty kanë shkruar parullën “Krejt dhe Drejt” është baras me “I gjithë pushteti është i sovjetëve”, shkruan Reporteri.net. Të njëjtën parullë, aktivistët e PSD-së kanë tentuar që ta shkruajnë edhe në objektin e Kuvendit por janë ndaluar nga...
Lajme

“Krejt pushteti sovjetëve”: PSD e krahason slloganin e VV’së me parullën bolshevike

Partia Socialdemokrate e Kosovës (PSD), përmes një aksioni simbolik ka reaguar ndaj slloganit të Lëvizjes Vetëvendosje “Krejt dhe Drejt” duke e krahasuar me parullën bolshevike “Krejt pushteti sovjetëve”, shkruan Gazeta Metro. Nga PSD kanë thënë se slogani i VV’së “Krejt dhe Drejtë”është përdorur para një shekulli dhe përshkruan mirë domëthënien...
Lajme

Isa Mustafa ‘godet’ Albin Kurtin: Askush nuk është i pari!

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka reaguar pas vizitës së djeshme të Albin Kurtit në Skenderaj. Në një shkrim në Facebook, Mustafa ka thënë se zgjedhjet janë shprehje e lirë e qytetarëve për parlamentin e tyre. “Nuk na ka hije të mbajmë zgjedhje të rrethuar me polici, me njësi speciale…...
Sporti

Florian Kamberi nënshkruan me klubin e njohur

Aberdeen ka konfirmuar huazimin e sulmuesit Florian Kamberi nga klubi zviceran, St.Gallen. 25-vjeçari e nisi karrierën e tij në Zvicër te Grasshoppers, derisa klubit skocez, Hibs iu bashkua në vitin 2018, shkruan "Zeri.info". Në verën e vitit të kaluar, ai u rikthye prapë në Zvicër te St. Gallleni, por pa...
Op/Ed

Ëndrra e Tedor Herzl’it dhe sivëllait të tij Ukshin Hoti

Njohja e Kosovës nga Izraeli dhe promovimi i marrëdhënieve diplomatike është tregues i miqësisë dhe dëshmi e interesave tradicionale reciproke mes dy kombeve tona. Jo vetëm dy qendrat shqiptare: Tirana dhe Prishtina, por edhe kombi në tërësi, ushqejnë simpati të veçantë për Izraelin. Këto marrëdhënie e kjo miqësi ka historinë...
1 2
Page 2 of 2