archive2 Shkurt, 2021 - 23:29

Lajme

Qytetarët e Drenicës të bashkuar për t’iu përgjigjur me zë të fuqishëm padrejtësisë ndaj UÇK’së

Qytetarët e Fushticës dhe Komoranit të bashkuar për t’iu përgjigjur me zë të fuqishëm padrejtësisë ndaj UÇK-së; ndaj Hashim Thaqit dhe Kadri Veselit. Kështu ka shkruar përmes një statusi në facebook, kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Ferat Shala, raporton Korrespodenti. “Fushtica dhe Komorani të bashkuar dhe të mobilizuar...
Lajme

Akademik Frashër Demaj, zëri i arsyes që do ta përfaqësojë denjësisht zërin e qytetarëve në Kuvend

Anëtar i Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, deputet në legjislaturën e shtatë, autor i shumë studimeve dhe monografive, zë i veçantë, unik dhe i arsyeshëm në përfaqësimin e interesave të qytetarëve të Kosovës, Frashër Demaj, zyrtarisht kandidon për mandatin e tij të dytë në Kuvendin e Kosovës, me...
Lajme

Shala: Çikatovasit janë të bindur se PDK’ja me programin “Rimëkëmbje” është alternativa më e mirë politike

Kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Ferat Shala, së bashku me kolegë kandidatë të kësaj partie, kanë vizituar Çikatovën, raporton Korrespodenti. “Çikatovasit janë të bindur se PDK-ja me programin ‘Rimëkëmbje’ është alternativa e vetme politike e cila e ofron Kosovën më afër bashkësisë së popujve dhe shteteve europerëndimore”, ka...
Lajme

Pritje madhështore për PDK’në: Nuk është Drenica, por Dragashi

Kandidati për kryeministër i PDK’së, PDK’ja së bashku me disa kandidatë të kësaj partie për deputet, janë pritur në mënyrë madheshtore nga numër i madh i simpatizantëve në Dragash, raporton Korrespodenti. “Me planin tonë për #Rimëkëmbje, Dragashin do ta shpallim zonë ekologjike. Do të sjellim investime nga jashtë për ta...
Lajme

Eskalon Ganimete Musliu, e quan psikopat Albin Kurtin

Kandidatja për deputete nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, ka reaguar pas vizitës së kreut të Vetëvendosjes, Albin Kurtit, në Skënderaj, raporton Express. Musliu e ka quajtur “psikopat” Kurtin, duke thënë se ai nuk e kursen as jetën e njeriut për spektaklet e tij politike. “Albin Kurti...
Lajme

OBSH: Një lajm i mirë nga i keqi COVID, por kujdes!

Për javën e tretë me radhë, numri i infeksioneve në botë është në rënie, tha të hënën kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), duke paralajmëruar se bota duhet të mbetet vigjilente. “Ne ende kemi vende ku ka një rritje të numrit të rasteve të infeksionit, por globalisht, ky është...
Lajme

Molliqaj: Kurti si Thaçi, ai me xhipa të zi, ky me xhipa të zi

Kreu i PSD-së, Dardan Molliqaj pas një aksioni që ka pasur me subjektin e tij para Qeverisë ka folur për vizitat e liderit të LVV-së, Albin Kurtit në veri dhe Skenderaj. “Mendoj që nuk është reduktuar në atë që ndodhi atje, besoj që krejt një diskurs publik i cili po...
1 2
Page 1 of 2