archive1 Shkurt, 2021 - 23:34

Lajme

Jeremiq për vendosjen e marrëdhënieve diplomatike Kosovë-Izrael: Poshtërim pas poshtërimi për Serbinë

Kryetari i Partisë Popullore dhe Qendrës për Bashkëpunim Ndërkombëtar dhe Zhvillim të Qëndrueshëm (CIRSD) Vuk Jeremiq, vendosjen e marrëdhënieve diplomatike ndërmjet Kosovës dhe Izraelit e ka cilësuar si një poshtërim të madh për Serbinë. Kreu i partisë opozitare në Serbi dhe ish-Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Jeremiq ka...
Lajme

Vlora Çitaku e shpërndan këtë postim të Albin Kurtit

Ambasadorja e Republikës së Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku ka shpërndarë një postim të kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Në llogarinë e tij në rrjetin social Twitter, Kurti shkroi se shpreson në thellim të bashkëpunimit të politikave me shtetin e Izraelit. “E mirëpresim lajmin e mirë të zyrtarizimit të...
Lajme

Pacolli: Vetëvendosje i ka dyert e mbyllura te unë

Kandidati për deputet dhe kryetari i AKR’së, Behgjet Pacolli ka thënë se Vetëvendosjes ia ka mbyllur dyert. Pacolli u shpreh se mënyra si është trajtuar ka bërë që të mos bashkëpunojë më me VV’në. “Vetëvendosje te unë i kanë mbyllë të gjitha dyert”, theksoi ai. Ai ka thënë se VV...
Lajme

Pritje e ngrotë për Ferat Shalën në Fushticë të Epërme

Programi zgjedhor “Rimëkëmbje” i Partisë Demokratike të Kosovës, po gjen përkrahje të madhe gjithandej nëpër Kosovë. Kështu ka shkruar përmes një statusi në facebook, kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Ferat Shala, raporton Korrespodenti. “Rimëkëmbje po shihet si shpresa e vetme për rikonsolidimin politik dhe ekonomik të vendit tonë,...
Lajme

Pritje madhështore për PDK’në në Zabel të Epërm dhe Paterk

Pritje madhështore dhe e pëzemërt për Partinë Demokratike të Kosovës dhe për programin “Rimëkëmbje” në Zabel të Epërm dhe Paterk. Kështu ka shkruar përmes një statusi në facebook, kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Ferat Shala, raporton Korrespodenti. “Qytetarët e Zabelit të Epërm dhe të Poterkut janë të bindur...
Lajme

Cakolli: Lajmi për fitoren e PDK’së po arrin në çdo cep të Kosovës

Kandidati për deputet nga radhët e PDK'së, Bujar Cakolli, ka thënë Lajmi për fitoren e PDK'së po arrin në çdo cep të Kosovës, raporton Korrespodenti. Ai, përmes një statusi në facebook ka thënë se edhe Kishnica sonte i tha PO Rimëkëmbjes, listës kandiduese të saj dhe kryeministrit të ardhshëm Hoxhaj....
Lajme

Pasi u prit me brohorima në Skenderaj, Kurti shfaqet nga Prekazi

Kreu i VV-së, Albin Kurti gjatë ditës ka qëndruar për vizitë në Skenderaj, ku u prit me tensione nga një grup qytetarësh. Pas kësaj, Kurti është shfaqur nga Prekazi bashkë me anëtarët e partisë së tij, shkruan Reporteri.net. Kandidati për deputet nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Hysni Mehani, ka publikuar...
Lajme

PDK ‘dridh’ edhe Ferizajn

Kryetari i Partisë Demokratike, Enver Hoxhaj së bashku me kandidatët për deputetë të kësaj partie janë duke zhvilluar çdo ditë tubime me qytetarë. Në disa fotografi të publikuara në Facebook shihen se qindra simpatizues të kësaj partie. Shumica e pjesëmarrësve, nuk shihet se po bartin maskat apo respektojnë distancën fizike...
Lajme

Njësia Speciale po e ruan Kurtin në tubimin në Skenderaj

Kryetari i VV’së Albin Kurti po mban tubim elektoral në Skenderaj. Por atje, kandidatit të VV’së për kryeministër i është dashur mbrojtja nga Njësia Speciale e Kosovës. Në pamjet që ka siguruar 02Press shihet se tubimi i Kurtit është ruajtur nga Njësia Speciale. Në këtë qytet që historikisht ka përkrahur...
1 2 3
Page 1 of 3