archiveJanar 2021

Lajme

Mikpritje e ngrohtë e Ferat Shalës nga rinia e Zllakuqanit

Kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Ferat Shala, sot ka zhvilluar takim me rininw e Zllakuqanit, raporton Korrespodenti. “Takimi me këta të rinj, qysh sot, të jep ndjesinë e fitores së sigurt”, ka shkruar Ferati në facebok. Postimi i plotë i tij: Kënaqësi e veçantë ta takosh rininë e...
Lajme

6 të vdekur dhe 287 raste të reja me koronavirus në Kosovë

229 TË SHËRUAR DHE 287 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 2.438 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 287 raste pozitive....
Shkencë

Zbulohen tre planetë të rinj

Një teleskop i dizajnuar zviceran që udhëton në bordin e satelitit hapësinor CHEOPS ka zbuluar tre planetë të pazbuluar më parë që rrotullohen rreth një ylli të largët, përbërja fizike e të cilit ngre pyetje se si formohen sistemet planetare, transmeton albinfo.ch. Vëzhgimet e mëparshme të yllit TOI-178 kishin drejtuar...
Lajme

Mustafa: LDK’ja është shkollë për të gjithë

Lidhja Demokratike e Kosovës “është shkollë”, jo vetëm për partitë në Kosovë, por për të gjitha partitë në Ballkanin Perëndimor ka thënë kryetari i LDK-së, Isa Mustafa. “Dy herë kemi drejtuar qeverinë dhe kemi dëshmuar sesi qeveriset me mendje, si qeveriset mirë dhe pa korrupsion. Ne jemi shkollë për krejt....
Lajme

Njihuni me Mirlinda Selmanin, kandidaten më të re të NISMA’s Socialdemokrate

Aktivistja e NISMA’s Socialdemokrate, Mirlinda Selmani, zyrtarisht do të garojë për deputete në kuvendin e Kosovës me numrin e 78, raporton Korrespodneti. Ajo ka studiuar në Universitetin e Prishtinës, në fakultetin Ekonomik- Menaxhment dhe Informatik, është në prag të diplomimit në Master, në Universitetin e Sllovenisë, në drejtimin, Menaxhimin e...
Lajme

Ferat Shala shijon kafen e mëngjesit me miq të vjetër

Kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Ferat Shala, sot ka qëndruar në Viti, ku ka takuar ish-oklegë të studimeve, tani kandidatë për deputetë të Partisë Demokratike të Kosovës, si dhe me kryetarin e Degës së PDK-së, raporton Korrespodenti. “Në Viti paska mobilizim të madh të strukturave dhe qytetarëve në...
1 2 3 4 5 63
Page 3 of 63