archiveJanar 2021

Lajme

Shala: Edhe Dobrashevci i rreshtuar qind për qind PDK’së

Kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Ferat Shala, sot ka qëndruar në Dobrashevc, ku është takuar me struktura dhe simpatizantë të partisë, raporton Korrespodenti. “Ky mobilizim kaq i madh i anëtarësisë dhe strukturave të PDK-së, sot e ka frymën dhe hovin e dy liderëve të Kosovës: Hashim Thaqit dhe...
Shëndeti

Mbidozat e kësaj vitamine mund të çojnë deri në koma

Paçka rëndësisë që ajo ka për organizmin dhe funksionet jetike të organizmit, vitamina A paraqet rrezik për shëndetin tonë, nëse merret me doza të larta. Shpeshherë shqetësohemi për mungesat që shfaqim ndaj vitaminave, pa e ditur se mbidozat e tyre jane po aq të rrezikshme e të dëmshme për organizmin...
Lajme

Lajm i mirë për përfituesit e kësaj kategorie

Ministri në detyrë i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, ka njoftuar të gjitha familjet përfituese të asistencës sociale se nga nesër do të pranojnë shumën e dyfishtë të asistencës sociale. Ata do të marrin këtë pagesë deri në mars 2021.“Të gjitha familjet përfituese të asistencës sociale nga nesër do...
Lajme

KQZ: Nesër tërhiqet shorti për renditjen e subjekteve politike

Nesër bëhet tërheqja e shortit për renditjen e subjekteve politike në fletëvotimin e zgjedhjeve të 14 shkurtit. Kështu ka bërë të ditur Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), shkruan arbresh.info. Tërheqja e shortit do të bëhet në ndërtesën e Rilindjes në katin e parë ( 1). “Ju njoftoj se nesër (e...
1 2 3 4 63
Page 2 of 63